Facebook Google+ Twitter

Kolejne zatrzymania Straży Granicznej

W ciągu minionych dwóch dni funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmiu cudzoziemców za nielegalny pobyt na terytorium Polski lub Niemiec oraz odzyskali skradzione samochody.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejW ciągu minionych dwóch dni funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmiu cudzoziemców za nielegalny pobyt na terytorium Polski lub Niemiec oraz wystawili mandaty i pouczyli czterech cudzoziemców, którzy zapomnieli zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające ich prawa pobytowe w innych krajach Schengen. Ponadto również w tym czasie zatrzymali czterech Polaków i Niemca poszukiwanych listami gończymi.

Jak informuje chor. SG Anna Galon, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:
Pięciu obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z placówki w Zgorzelcu działających samodzielnie, jak i w ramach patroli z pilotażowej Wspólnej Niemiecko-Polskiej Placówki Granicznej z Ludwigsdorfu.

Zatrzymano ich za posługiwanie się paszportami z zamieszczonymi w nich wyłudzonymi wizami. Wizy wystawiono w celu / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej wykonywania pracy w Polsce. W Polsce nie zamierzali podjąć pracy, a wizę wyłudzili, wpisując inny cel we wniosku niż zamierzony. Teraz czeka ich procedura wydaleniowa i kara za dokonane przestępstwo. W związku z tym, że osoby te przyznają się do zarzucanych im czynów i często dobrowolnie poddają się karze, kara ta ma mniejszy wymiar i często wymierzana jest w zawieszeniu.

Obywatela Białorusi funkcjonariusze z placówki w Szczecinie-Goleniowie zatrzymali w związku z przeterminowaną wizą i nielegalnym pobytem w Polsce. Po zakończeniu czynności skierowano do właściwego wojewody wniosek o wydalenie go z kraju.

Kolejny zatrzymany to obywatel Bangladeszu, skontrolowany po niemieckiej stronie. Nie posiadał on dokumentów umożliwiających mu pobyt na terenie Niemiec, ale okazało się, że posiada francuski tytuł pobytowy, jednakże nie przy sobie. Pozostaje w dyspozycji Policji Federalnej Niemiec.

W ciągu minionych dwóch dni zatrzymano pięć osób - czterech Polaków i Niemca, poszukiwanych listami go ńczymi w celu doprowadzenia ich do najbliższego aresztu ledczego.

Ponadto funkcjonariusze ukarali mandatami i pouczyli trzech obywateli Turcji, którzy zapomnieli zabrać ze sobą dokumenty potwierdzające ich prawa pobytowe w Niemczech i obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki, który w Niemczech zostawił swój paszport z wizą i wybrał się na zakupy do Polski, mając przy sobie jedynie dowód osobisty.

Wczoraj Strażnicy Graniczni odzyskali funkcjonariusze skradzione BMW i Audi. Pojazdami kierowali Białorusin, mieszkający w Polsce i Polak.

Jedno z zatrzymań miało miejsce w okolicach Świecka, a drugie w okolicach Słubic. W obu przypadkach pojazdy figurowały w bazach danych jako skradzione na terytorium Niemiec. Ich łączna wartość to ponad 110 tys. zł. Po zakończeniu
niezbędnych czynności pojazdy wrócą do swych właścicieli. Teraz zostały przekazane Policji.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.