Facebook Google+ Twitter

Kolejne zatrzymania w łódzkim WORD

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-06 18:21

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policj w Łodzi zatrzymali kolejne dwie osoby w głośnej aferze korupcyjnej w łódzkim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.


Zatrzymany został 59-letni właściciel jednej ze szkół jazdy oraz 49-letni instruktor. Mężczyźni podejrzani są o przyjęcie i obietnicę przyjęcia korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych.

-Szacuje się, że mogli przyjąć znaczne ilości pieniędzy od osób, które starały się o prawo jazdy. Sprawcy mają zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz to, że przez kilka lat z tego procederu uczynili stałe źródło dochodu - informuje Mirosława Kraszewska, rzecznik prasowy KWP w Łodzi. - Nakłaniali osoby przygotowujące się do egzaminów na prawo jazdy do dawania łapówek za pozytywny wynik. Jeden ze sprawców został zatrzymany w swoim mieszkaniu, drugi na placu manewrowym.

To kolejne zatrzymania w toczącej się od grudnia 2004 r. aferze korupcyjnej. Łącznie zatrzymano już 121 podejrzanych. Są wśród nich osoby, które wręczały łapówki, właściciele szkół, instruktorzy szkół jazdy oraz egzaminatorzy. 26 osób było tymczasowo aresztowanych, w tym dwóm osobom sąd przedłużył areszt.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono zatrzymanym mienie o wartości 82.000 zł. Ponad 600
osób zostało przesłuchanych. Akta śledcze liczą już 60 tomów. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficjalna strona internetowa łódzkiego WORD milczy na temat zatrzymań i zachęca do wzięcia udziału w... kursie dla egzaminatorów. Zapewne przydadzą się ośrodkowi. Oby zdali egzaminy "za darmo"...Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W 2003 gdy na egzaminie praktycznym z kat. "C" zajeżdżaliśmy z egzaminatorem na Smutną, to ten pamiętam kazał mi sie zatrzymać przed więzieniem i zadał takie pytanie: "Dałeś w łapę, czy poprostu się z kierownicą w rękach urodzileś?" - Powiedziałem, że sie urodziłem i że bardzo, ale to bardzo nie lubię tych co biorą i dają. Czasem zastanawiam się o co mu tak naprawdę chodzilo... Egzamin zdałem za pierwszym razem jak każdy zresztą. Teraz mam A,B,C,D,T,B+E,C+E,D+E :D i wystarczy bo wiecej już nie ma :( ...
Gdy zdawałem na B, to zabrałem dyktafon i nagralem gagatka, który powiedział, ze jak nie dam to nie zaliczę. Gdy gostek uslyszał siebie na taśmie, to już mu nie było tak wesoło. Jakimś dziwnym trafem za każdym razem miałem tego samego egzaminatora, tyle, że juz się bał powiedzieć coś nie tak.

P.S.do zdających:
Zamiast wydać kupę szmalu na lapówkę, kup sobie najtańszy dyktafon. Więcej zyskasz niż stracisz, no i policja będzie jeszcze miała jakiś użytek ;)

PoZdRo!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniałe wieści,a ja jutro mam egzamin i sama nie wiem co lepsze, czyjak biorą czy jak nie biorą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedługo nie będzie miał kto egzaminować w Łodzi... :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.