Facebook Google+ Twitter

Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w polskiej piłce..

CBA dopiero teraz ujawniło informację, że funkcjonariusze z Białegostoku zatrzymali w lipcu piłkarza pierwszoligowego Dolcanu Ząbki. Samo zatrzymanie nie jest szokujące, a zarzuty, które dotyczą... ubiegłego roku.

30-letni Marcin W. został zatrzymany pod zarzutem obiecania wręczenia łapówki przed ubiegłorocznym, trzecioligowym meczem swojej drużyny z Warmią Grajewo. Przed meczem miał odbyć rozmowę telefoniczną z jednym z graczy Warmii. Prawdopodobnie chodzi o mecz z 22 maja 2008, który zakończył się wynikiem 3:3. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Prokuratura wystąpiła o aresztowanie piłkarza, na co jednak nie zgodził się sąd. Nie wiadomo, czy zawodnik przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak poinformowała Małgorzata Matuszewska z CBA, jest to pierwszy zatrzymany w tej sprawie.
- Przeprowadzimy szczegółowe dochodzenie w tej sprawie. Jeśli zarzut wobec piłkarza Dolcanu Ząbki się potwierdzi, jego klubowi będzie groziło nawet wykluczenie ze struktur PZPN - zapowiada Wojciech Petkowicz, rzecznik dyscypliny w związku.

- Marcin W. pochodzi właśnie z okolic Grajewa, więc ma tam wielu kolegów - wyjaśnia Jerzy Szczęsny, dyrektor sportowy Dolcanu Ząbki. - Mnie tłumaczył, że żartował przez telefon, że do niczego nie doszło. Tamten mecz zakończył się remisem 3:3. Zresztą mam przed sobą pismo z prokuratury w Białymstoku, że nasz zawodnik jedynie obiecywał korzyści majątkowe piłkarzowi Warmii - kontynuuje Szczęsny. - Marcin W. tłumaczył mi się, że powiedział swojemu rozmówcy: "Jakbyście nam odpuścili, to może się dogadamy.". To właśnie zdanie stało się podstawą do postawienia mu zarzutu.

Zarzuty korupcyjne w polskiej piłce usłyszało już 260 osób.

Źródło: pilkarskamafia.blogspot.com i "Przegląd Sportowy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.