Facebook Google+ Twitter

Kolejne zespoły na Ursynaliach 2013!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-22 06:41

Zagraniczne gwiazdy Bullet for My Valentine, Soilwork, Dead by April oraz polskie zespoły Frontside i Anti Tank Nun dołączają do line-upu Ursynaliów 2013.

Warto zaznaczyć, że Bullet for My Valentine oraz Dead by April, jak do tej pory nie gościły w Polsce, zatem koncert podczas przyszłorocznej edycji Ursynaliów będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów tych zespołów w naszym kraju.
Przypomnijmy, że XXX, jubileuszowa edycja festiwalu Ursynalia - Warsaw Student Festival odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca 2013, jak zwykle na terenie Kampusu SGGW w Warszawie.
Bilety w sprzedaży w sieci ticketpro.pl oraz w Empikach, Media Marktach i Saturnach w całej Polsce. Więcej informacji na www.ursynalia.pl oraz na facebook.com/ursynalia.

Bullet for My Valentine
Początki zespołu Bullet for My Valentine sięgają roku 1998. Wtedy to właśnie trojka znajomych (Matt, Padge, Moose) postanowiła założyć zespół. Jako nazwę wybrali Jeff Killed John. Wykonywali wtedy głównie covery Metalliki i Nirvany. W roku 2003 z zespołu odszedł basista Nick Crandle. Jego miejsce zajął Jason James. Wówczas grupa wróciła do grania ale pod nazwą Opportunity In Chicago by ostatecznie przyjąć nazwę Bullet For My Valentine. W październiku 2004 roku podpisali kontrakt z wytwórnią Visible Noise.
3 października 2005 roku Bulleci wydali swój debiutancki album o tytule "The Poison". W 2008 roku zespół wydał drugi w swojej karierze studyjny album. Nosił on nazwę "Scream Aim Fire" i zawierał 11 utworów. Premiera albumu odbyła się 28 stycznia 2008 roku na całym świecie. Krążek zadebiutował na czwartym miejscu na liście Billboard 200, z liczbą 53 000 sprzedanych kopii w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży. Pomimo bardzo dobrych wyników sprzedaży Matt skromnie wypowiada się na temat sukcesu jaki odnieśli: To, co odróżnia nas od innych kapel, to wierność metalowym korzeniom. Kurczowe trzymanie sie agresywnego i brutalnego stylu. Jednocześnie jednak potrafimy pisać dobre, chwytliwe piosenki. Zgrabne melodie są niezbędne. A wtedy, wystarczy, aby za to wszystko odpowiedzialny był młody i świetnie wyglądający rockowy zespół z początku XXI wieku. Taka kombinacja nie może zawieść.
Warto wspomnieć, że zespół wystąpił na Metal Hammer Golden Gods Awards, Reading oraz na Day of Rock organizowanym przez magazyn Kerrang. Niezapomnianym przeżyciem dla artystów były wstępy na festiwalach w Reading i Leeds, gdzie formacja miała okazję zagrać przed potężnym tłumem. W Reading po raz pierwszy występowaliśmy na głównej scenie i daliśmy sobie radę. Miałem sucho w ustach, ale wszystko wypadło naprawdę nieźle. Kiedy jesteś na scenie, nie przyglądasz się dla ilu dokładnie osób grasz, tylko starasz się robić swoje jak najlepiej - mówi Matt.
Kolejny trzeci z kolei studyjny album Bullet For My Valentine - "Fever" ukazał się 26 kwietnia 2010 roku. Na krążku znalazło się 11 podstawowych utworów, które w sumie trwają niecałe 50 minut. W porównaniu do dwóch poprzednich krążków zespołu nowy album prezentuje nieco inny styl muzyczny. Zmienił się także producent: z Collina Richardsona na Dona Gilmora. Na listopad 2010 zapowiedziano specjalną edycję krążka "Fever: Tour Edition", która będzie wzbogacona o dodatkowe DVD.
Koncert podczas Ursynaliów 2013 będzie ich pierwszym występem przed polską publicznością.

Soilwork
 / Fot. Materiały prasoweSoilwork to szwedzka grupa grająca muzykę z rodzaju melodic death metal. Została utworzona w 1995 roku
i początkowo funkcjonowała pod nazwą Inferior Breed. Po wydaniu dema "In Dreams We Fall Into The Eternal Lake" nazwę zmieniono na Soilwork, która według muzyków bardziej odpowiadała stylowi prezentowanej przez nich muzyki. Ich wyjątkowy styl typowy dla metalu stanowiły ciężkie metalowe riffy z końca lat 70. i początku 80.Na ich nowych płytach znajdziemy także elementy z amerykańskiego alternatywnego metalu co dodaje melodyczności ich utworom. Najnowsze utwory zawierają więcej śpiewu i są wyraźniejsze, bardziej wpadające w ucho melodie.
Pod koniec 2005 roku, gitarzysta Peter Wichers opuścił zespół. Postanowił zająć się produkcją muzyki dla innych zespołów. Ta zmiana spowodowała niezadowolenie wśród fanów ponieważ Wichers był bardzo ważnym członkiem zespołu, miał swój wyjątkowy styl, którego nikt nie zastąpi. Wichers powrócił do zespołu w 2008 roku.
W 2007 roku Soilwork poszukiwał nowego gitarzysty. Na trasie koncertowej tymczasowym gitarzystą zostaje Andreas Holma. Po tej trasie koncertowej spośród wszystkich gitarzystów, z którymi wcześniej grali, zespół ogłasza, że ich nowym gitarzystą zostaje Daniel Antonsson.

W marcu 2007 roku zespół zaczął nagrywać materiał na nowy album zatytułowany "Sworn to a Great Divide". Prace nad albumem zakończyły się w czerwcu, a płyta ukazała się 19 października 2007 roku i była promowana podczas trasy koncertowej "Eastpack Antidote", na której Soilwork wystąpił wraz z grupami Caliban oraz Sonic Syndicate.
Premiera ósmego albumu studyjnego grupy, który nosi nazwę The Panic Broadcast odbyła się 2 lipca 2010 roku. Zespół Soilwork nie występował jeszcze przed polską publicznością.
RZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.