Facebook Google+ Twitter

Kolejne zwolnienia w "Rzeczpospolitej"

Wczoraj Cezary Gmyz został zwolniony dyscyplinarnie z dziennika "Rzeczpospolita". Dziś do grona zwolnionych dołączył redaktor naczelny, jego zastępca oraz szef działu krajowego.

 / Fot. Чръный человек, CC 3.0, 2.5, 2.0Autor kontrowersyjnego tekstu zatytułowanego "Trotyl na wraku tupolewa", który ukazał się w "Rzeczpospolitej" 30 października br. został dyscyplinarnie zwolniony. Tekst Cezarego Gmyza wywołał lawinę komentarzy i dyskusji.

Zobacz: Politycy zaskoczeni odkryciem trotylu


Mimo, że redakcja "Rzeczpospolitej" starała się delikatnie wycofać z tego, co napisała, to sam Gmyz uparcie bronił swojego tekstu, tłumacząc się rzetelnością i wiarygodnymi informatorami.

Dziś do grona osób zwolnionych dołączyli redaktor naczelny, Tomasz Wróblewski, jego zastępca, Bartosz Marczuk oraz szef działu krajowego, Mariusz Staniszewski. Poinformował o tym prezes zarządu spółki Presspublica, Grzegorz Hajdarowicz. "Niezależnie od tego, co ustali prokuratura, na obecnym etapie wiedzy publikowanie tytułu „Trotyl na wraku tupolewa" było ogromnym nadużyciem. Odpowiedzialność za to niezależnie od intencji ponosi zawsze redaktor naczelny, czyli w tym przypadku Tomasz Wróblewski. W związku z zaistniałą sytuacją rekomendujemy rozwiązanie umów zarówno z redaktorem naczelnym Tomaszem Wróblewskim, redaktorem Cezarym Gmyzem, szefem działu krajowego Mariuszem Staniszewskim i zastępcą redaktora naczelnego Bartoszem Marczukiem."

W osobnym oświadczeniu Hajdarowicz przeprosił swoich czytelników za niedotrzymanie rzetelności i wysuwanie przedwczesnych wniosków.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.