182856 miejsce

Kolejne zwycięstwo Celticu Glasgow

W rozegranym dzisiaj spotkaniu Falkirk FC kontra Celtic Glasgow, goście zwyciężyli 1:0 po bramce Irlandczyka Aidena Mc Geadiego.

W pierwszym składzie ekpiy z Glasgow mogliśmy oglądać dwóch Polaków

Wystąpili bramkarz Artur Boruc oraz kapitan reprezentacji Polski, Maciej Żurawski. Od początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, co mogli udokumentować bramką lecz brakowało dokładności. Celtic z kolei rozpoczął spotkanie bardzo niemrawo. W barwach Falkirk znakomicie dysponowany był Pedro Moutinho, który bez problemu mijał lewego obrońce "The Bhoys" Naylora. Oprócz niego na wyróżnienie zasługuje doświadczony, 36-letni Latapy. W barwach Celtów aktywny był Maciek Żurawski, co docenili kibicie, gdyż w 15. minucie spotkania skandowali nazwisko Polaka. Lecz niestety dobre chęci to niewszystko.

Zawodził Nakamura, pecha miał Kenny Miller

W 26. minucie spotkania kontuzji doznał obrońca gospodarzy Milne. Jego zmiennikiem okazał się zaledwie 18-letni gracz szkockiej młodzieżówki Scobbie. W 35. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli gracze Falkirk. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na drugi słupek, tam jeden z graczy gospodarzy świetnie zgrywa piłkę do środka, strzał Moutinho i piłke wybijają obrońcy Celticu z lini bramkowej. Gospodarze reklamowali rękę Kennego Millera, ale sędzia nie wzkazał na wapno. Dwie minuty później znakomite zagranie do Millera, ten mija bramkarza i strzela, ale trafia w poprzeczkę. Opatrzność po stronie gospodarzy. Celtic zaczął przeważać, ale do końca pierwszej połowy nie zdołał już sobie stworzyć dogodnej sytuacji. Do przerwy 0:0. U graczy Celticu widać zmęczenie z meczu Ligii Mistrzów z FC Koebenhavn.

Na drugą część spotkania oba zespoły wyszły w niezmienionych składach

Atakował Celtic, ale brakowało skutecznośći i celności. W 52. minucie za niesportowe zachowanie żółtą kartkę otrzymał Neil Lennon. Kilka minut później świetny kontratak gospodarzy, ale w porę Stokes został zablokowany przez Caldwella. Po tej akcji doszło do dwóch zmian w ekipie "The Bhoys". W miejsce Gravesena pojawił się Sno, a Nakamurę zastąpił powracający po kontuzji Maloney. W 63. minucie źólta kartka dla Barr'a po faulu na Millerze. Tempo spotkania spadło. W barwach Celticu w drugiej połowie na pochwałę zasługiwał Mc Geady. Dwoił się i troił, ale niestety brakowało mu szczęścia. W 73. minucie niewidocznego w drugiej odsłonie Pedro Moutinho zastąpił Thomas Mc Manus. Gordon Strachan również odpowiedział zmianą. Kenny Miller usiadł na ławce rezerwowych, a na placu gry zameldował się Craig Beattie.

Przewaga Celtów rosła, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo

W 79. minucie świetnym strzałem popisuje się Gow, ale Artur Boruc wybija piłę na rzut rożny. Wreszcie w 84. minucie gracze z Glasgow zdobywają bramkę. Swoją świetną grę w tym meczu ukonorował Aiden Mc Geady. Podania Maloneya nie przeciął, grający dotychczas bez zarzutu Latapy i Irlandczyk zdobywa bramkę płaskim strzałem z 17 metrów. Trzy minuty po bramce boisku opuścił Trynidajczyk, Latapy, a zastąpił go John Stewart. W końcówce meczu Cregg kopie bez piłki Naylora, lecz sędzia nie reaguje. Gracz Falkirk powinien za to zagranie opuścić boisko. W 90 minucie Mart Twaddle fauluje Craiga Beattiego za co otrzymał żółty kartonik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Mistrzów Szkocji. Nie był to na pewno dobry mecz w wykonaniu "The Bhoys", ale nie to było najważniejsze - szczególnie, że gracze Celtów mieli w nogach niełatwą przeprawę z Mistrzem Danii, FC Koebenhavn.