Kolejne zwycięstwo Justyny Kowalczyk!

Doskonała forma Justyny Kowalczyk wciąż trwa. Polka po raz drugi z rzędu wygrała zawody Pucharu Świata. Tym razem był to bieg na 10 km techniką klasyczną w estońskim Otepaeae.

/ Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Justyna_Kowalczyk_at_Tour_de_Ski_trim.jpgJustyna Kowalczyk bardzo lubi biegać w Estonii. To właśnie tutaj dwa lata temu odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach PŚ.

Kowalczyk na trasie pełnej podbiegów nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Polka prowadziła już na drugim punkcie pomiaru czasu (2,3 km) i wraz z kolejnymi kilometrami powiększała swoją przewagę. Polka przybiegła na metę po upływie 26.25,6 min. Kolejne miejsca zajęły znakomite Finki, specjalistki od techniki klasycznej - Aino Kaisa Saarinen (+ 26,2 sek.) i Virpi Kuitunen (+ 46,6).

W zawodach brała udział jeszcze jedna nasza reprezentatka, Paulina Maciaszek. Zajęła 48. miejsce w stawce 51 zawodniczek, tracąc do Justyny aż 3.21,5 min.

Jutro odbędą się kolejne zawody PŚ w Otepaeae - sprint techniką klasyczną.