Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy

Polscy siatkarze po raz kolejny pokazali, na co ich stać. W dzisiejszym meczu bez problemu wygrali z gospodarzami Igrzysk Olimpijskich, reprezentacją Wielkiej Brytanii 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

Zbigniew Bartman serwuje podczas meczu grupy A siatkarzy z Wielką Brytanią. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiO godzinie 12:30 polscy siatkarze rozpoczęli swój czwarty mecz na Igrzyskach Olimpijskich. Tym razem przeciwnikiem Biało-Czerwonych była reprezentacja Wielkiej Brytanii. Gospodarze Igrzysk Olimpijskich do tej pory nie wygrali ani jednego meczu, nie wygrali zresztą nawet ani jednego seta.

W wyjściowym składzie reprezentacji Polski pojawili się: Łukasz Żygadło, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Grzegorz Kosok oraz libero, Krzysztof Ignaczak.

Pierwszego seta Polacy wygrali bez problemu. Brytyjczykom ani razu nie udało się wyjść na prowadzenie i set zakończył się wynikiem 25:16.

Drugi set rozpoczął się natomiast trochę nerwowo, ponieważ gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie 4:1, ale na szczęście Polacy szybko dogonili rywali i po pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:6. Drugi set był jednak znacznie bardziej wyrównany niż poprzedni, choć w końcówce Polacy odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali 25:19.

W ostatnim, trzecim secie Polacy już na początku narzucili rywalom swoje prowadzenie, którego nie stracili aż do samego końca gry. Ostatecznie zwyciężyli 25:18 i wygrali całe spotkanie.

Przed Polakami jeszcze ostatni mecz w fazie grupowej, z reprezentacją Australii. Wciąż mamy duże szanse, aby wyjść z grupy z pierwszej pozycji.