142273 miejsce

Kolejne zwycięstwo Ruchu Chorzów

W piątkowym meczu 11 kolejki rewelacyjnie spisujący się Ruch Chorzów pokonał 1:0 Polonię Bytom. Zwycięstwo to pozwoliło "Niebieskim" zrównać się w punktach z liderem - Wisłą Kraków, która jutro rozegra swój mecz.

Lukas Killar (C) z Polonii i bramkarz Krzysztof Pilarz (L) bronia sie przed atakiem Artura Sobiecha (P) z Ruchu podczas meczu piłki nożnej o mistrzostwo Ekstraklasy między Polonią Bytom i Ruchem Chorzów w Bytomiu. / Fot. PAP/Andrzej GrygielDla obu drużyn był to bardzo ważny i prestiżowy mecz, gdyż Ruch i Polonia to drużyny z czołówki tabeli. Pierwsze minuty spotkania pokazały że nieprzypadkowo zajmują tak wysokie miejsca. Grali szybką, dokładną i przyjemną dla oka piłkę, jednak brakowało klarownych sytuacji.

Pierwszą i jak się później okazało najdogodniejszą okazję zdobycia gola dla Polonii zyskał Rafał Grzyba z dokładnego dośrodkowania Radzewicza. Kapitan drużyny jednak nieczysto trafił piłkę, ta poleciała nad bramką strzeżoną przez Krzysztofa Pilarza.

Ciekawą sytuację również stworzyli sobie "Niebiescy", jednak strzał Grzyba również poszybował nad bramką. W drugiej połowie znaczną przewagę osiągnęła drużyna z Chorzowa i w 52 minucie, po prostopadłym podaniu Sobiecha, Wojciech Grzyb precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Polonia mogła bardzo szybko wyrównać, jednak Sawala w sytuacji sam na sam z Pilarzem trafił prosto w bramkarza. Dobitka Trzeciaka również okazała się nieskuteczna. Należy dodać, że podanie otrzymał od bardzo dobrze spisującego się Radzewicza.

Ciekawą akcję przeprowadzili "Niebiescy" prawą stroną ruszył Nykiel, przebiegł z piłką kilkanaście metrów i podał do Niedzielana, ten jednak nieznacznie chybił. W 88 minucie Polonia miała szansę wyrównać po strzale Trzeciaka. Strzał kapitalnie został wybroniony przez Pilarza.