16550 miejsce

Kolejne zwycięstwo Zagłębia Lubin

W pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin wysoko pokonało wicelidera z Gliwic.Kibice zobaczyli aż 5 bramek, z czego cztery były autorstwa piłkarzy z Dolnego Śląska.

/ Fot. By FreakWL (Własna praca) [Public domain ], via Wikimedia CommonsMecz świetnie rozpoczął się dla Miedziowych - już w 2. minucie piłkę do bramki skierował Jakub Tosik. Chwilę później było już 2:0. Jedenastkę na bramkę zamienił Filip Starzyński. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości, a dokładnie Łukasza Janoszki, który podwyższa prowadzenie na 3:0.Gościom udało się zdobyć jedną bramkę za sprawą Mateusza Maka. Wynik meczu ustalił Filip Jagiełło, który pojawił się na boisku zmieniając strzelca pierwszej bramki.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 4:1 (2:0)

Bramki: Tosik 2, Starzyński 7-kar. Janoszka 54, Jagiełło 81 - Mak 64

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Djordje Cotra - Jakub Tosik (60. Filip Jagiełło), Łukasz Piątek - Krzysztof Janus, Filip Starzyński (80. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka - Michal Papadopulos (70. Krzysztof Piątek).

Piast: Jakub Szmatuła - Uros Korun, Hebert, Kornel Osyra - Marcin Pietrowski (65. Martin Bukata), Mateusz Mak, Radosław Murawski (76. Arturs Karasausks), Kamil Vacek - Sasa Zivec, Bartosz Szeliga (65. Gerard Badia), Josip Barisić.