Facebook Google+ Twitter

Kolejni polscy żołnierze lecą do Afganistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 10:26

130 żołnierzy z 12. Szczecińskiej Brygady Zmechanizowanej leci na misję wojskową do Afganistanu. Na terenie jednostki przy ul. Wojska Polskiego odbędzie się dziś uroczystość ich pożegnania.

Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się trzecia zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Oficer prasowy 12 Dywizji Zmechanizowanej porucznik Marcel Podhorodecki poinformował, że pierwsi żołnierze już są na miejscu i przegotowują bazę na przybycie kolejnych żołnierzy.

Przed wylotem do Afganistanu żołnierze przez kilka miesięcy doskonalili swoje umiejętności podczas manewrów pod kryptonimem Bagram III.

Jednym z zadań było ćwiczenie "cordon and search" , podczas którego żołnierze otoczyli budynek z terrorystami w środku. Żołnierze wchodzili do budynku, wyłapywali domniemanych terrorystów i wyprowadzali ich na zewnątrz.
Żołnierzy pożegnają dziś uroczyście dowódca wojsk lądowych, zastępcą dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych, szef Sztabu Generalnego i rodziny. 130 wojskowych do Afganistanu poleci najwcześniej w sobotę.

pr szczecin aneta łuczkowska/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.