Facebook Google+ Twitter

Kolejny atak na miejski autobus

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 08:10

"Życie Warszawy" ujawnia, że w minioną sobotę doszło do kolejnych ataków na miejskie autobusy w stolicy. Uszkodzono szyby w dwóch pojazdach. Policja twierdzi jednak, że nikt nie strzelał.

Kierowca autobusu linii 111 opowiada, że usłyszał huk i pękła boczna szyba w jego kabinie. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że coś uderzyło i wbiło się w plastikową obudowę okna. W czasie, gdy doszło do uszkodzenia autobusu, w środku nie było pasażerów. Przez kilka godzin autobus oglądali policyjni technicy, a dochodzeniowcy przesłuchiwali kierowcę. Policja zaprzecza, by doszło do ostrzelania miejskiego pojazdu. Jej zdaniem szyba mogła pęknąć z powodu kamienia, który wypadł spod innego auta.

Tego samego dnia wieczorem kolejny miejski autobus stał się celem chuliganów. Tym razem uszkodzono pojazd linii 170. Doliczając sobotnie ataki, w ciągu pięciu ostatnich tygodni w stolicy doszło już do 11 przypadków ataków na pojazdy komunikacji miejskiej. Sprawcę tylko jednego z nich - ostrzelania autobusu linii 158 - policja ujęła. Pozostali wciąż są na wolności. Tymczasem kierowcy i pasażerowie coraz bardziej boją się o swoje bezpieczeństwo - czytamy w "Życiu Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.