Facebook Google+ Twitter

Kolejny bałagan w PZPN przez Sąd Najwyższy?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-10 10:24

Sąd Najwyższy rozpatrzy dziś skargi kasacyjne Korony Kielce i Zagłębia Lubin od karnych degradacji, które nałożył na kluby PZPN za udział w aferze korupcyjnej.

www.pzpn.pl / Fot. brosikJak donosi dzisiejszy "Fakt", może się okazać, że aby rozwiązać problem trzeba będzie powiększyć piłkarską ekstraklasę do 18 zespołów.

Jeśli Sąd Najwyższy, który ma decydujące zdanie, pozytywnie rozpatrzy skargi Korony Kielce i Zagłębia Lubin, PZPN będzie miał nie lada problem. W świetle takiej decyzji, oba kluby zostałyby niesłusznie zdegradowane rok temu z ekstraklasy do niższej klasy rozgrywkowej. Najmniejszy problem byłby z Zagłębiem, które wywalczyło bezpośredni awans i mogłoby w takim wypadku żądać jedynie samego odszkodowania. Niestety całkiem inaczej wygląda sytuacja z Koroną Kielce, która zajęła dopiero 3. miejsce w rozgrywkach I ligi i musi grać baraż o ekstraklasę z Cracovią Kraków.

W PZPN chyba nikt nie wyobraża sobie, że Korona przegra baraż z Cracovią, a sąd najwyższy uzna, że została niesłusznie zdegradowana. Wtedy tak czy inaczej będzie musiała zostać przywrócona do ekstraklasy, a rozstrzygnięcie barażowe straci jakikolwiek sens. Bo wtedy okazałoby się, że zamiast klubu z Kielc, w barażu powinien zagrać kolejny zespół z tabeli I ligi – Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Jedynym sensownym wyjściem z sytuacji okazuje się być powiększenie piłkarskiej ekstraklasy do 18 zespołów. Tyle tylko, że oprócz przywróconej do ekstraklasy Korony, trzeba byłoby dobrać jeszcze jeden zespół, który uzupełniłby stawkę drużyn w elicie ligowej. Najwięcej na takiej decyzji mógłby zyskać... Górnik Zabrze, bo w takim przypadku z ligi spadałby tylko jeden zespół, czyli ŁKS, który został przesunięty na ostatnie miejsce po tym, jak nie uzyskał licencji na grę w ekstraklasie.

Korzystna dla PZPN decyzja sądu także może spowodować ligowy bałagan. Związek miałby co prawda z głowy problem Korony i Zagłębia, ale wróciłaby sprawa Widzewa, któremu udało się uniknąć karnej degradacji przed Trybunałem Arbitrażowym przy PKOl. W tej sprawie skargę kasacyjną złożył do sądu z kolei PZPN i korzystna dla niego decyzja oznaczałaby, że Widzewowi znowu zajrzałoby w oczy widmo degradacji za korupcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niefortunnie postawiłeś pytanie w tytule.
Jeśli bałagan powstanie, to będzie to wina PZPN-u a nie sądy. Sąd orzeka, bez względu n a konsekwencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.