Facebook Google+ Twitter

Kolejny blamaż Macieja Giertycha

Archaiczne i absurdalne pomysły Macieja Giertycha - eurodeputowanego, godzą w ideę równouprawnienia, o które tak zaciekle walczyły i nadal walczą kobiety. Ponadto ośmieszają Polskę w oczach europejskich parlamentarzystów.

Profesor Maciej Giertych, po raz kolejny w kapitalny sposób ośmiesza Polskę na forum europarlamentu.
Oto publikuje on broszurkę o równouprawnieniu, całkowicie je negując. Przyzwyczaił nas już do swoich absurdalnych tez i pomysłów, ale można być pewnym że jeszcze nieraz nas zaskoczy. W opublikowanej przez siebie broszurze, którą rozdaje pozostałym europarlamentarzystom niczym dobrą nowinę, stara się jednoznacznie określać granice wzajemnych relacji między kobietą, a mężczyzną. Jego archaiczny stereotyp myślenia, sprowadza rolę kobiety do rodzenia i wychowywania dzieci, włącznie z wykonywaniem czysto przyziemnych czynności.

Mężczyznę zaś kreuję na jedynego żywiciela rodziny , któremu nie wypada prać, gotować i sprzątać, podobnie jak wielu innych rzeczy, które w rozumieniu profesora Giertycha, zarezerwowane są wyłącznie dla kobiet. Szczytem możliwości kariery zawodowej kobiety, według autora publikacji, jest praca sekretarki, ale i ta powinna mieć ograniczenia. Znamienne jest to, że zarówno kobiety jak i mężczyźni słuchający tych rewelacji, znacząco pukają się w czoło oraz zgodnie z ideą, o ironio - równouprawnienia właśnie, solidarnie krytykują wynaturzenia profesora za instrumentalne i podmiotowe traktowanie kobiety.

Oglądając materiał filmowy, towarzyszący wydaniu tej absurdalnej publikacji, bez trudu można było dostrzec pełne politowania i jakże wymowne kiwanie głowami eurodeputowanych którzy tą publikację przeglądali. Niezmiernie nurtują mnie pytanie: kim trzeba być, aby z uporem maniaka szerzyć poglądy rodem z IX wieku i do licha ciężkiego, jakim cudem posiadać do tego tytuł profesorski?

W broszurze tej, przeczytać można także o kuracjach hormonalnych, stosowanych przez kobiety. Nie dziwią reakcje czytających myśl autora, który z całkowitą powagą twierdzi - że wydalane w toalecie hormony przenikają do wód, powodując niepłodność ryb i innych stworzeń wodnych, co stanowi poważny problem. Mało tego, wszystko to wraca z powrotem za pośrednictwem kranu, powodując takie same zaburzenia u mężczyzn!

Ile jeszcze bzdur powypisywał w tej broszurze profesor (sic!), pewnie mnóstwo, bo ta wydaje się dość grubawa.
Dziennikarze relacjonujący ten temat, z trudem zachowywali powagę oraz nie szczędzili dowcipnych komentarzy pod adresem autora tych kretynizmów, czemu trudno się dziwić, tak jak trudno dziwić się uśmieszkom przedstawicieli europejskich państw , które pojawiały się podczas czytania tych "rewelacji".
W związku z tym, nachodzi mnie pytanie: czy istnieje możliwość poprzez uwarunkowania legislacyjne, ukrócenia praktyk ośmieszania naszego kraju, przez panów Giertychów i im podobnych? Czy możliwe i zasadne wydaję się odbierania tytułów profesorskich ludziom, których rażąco irracjonalne poglądy nie licują z tymi tytułami?

Na koniec dodam jeszcze, jak dobitnie i kontrastowo przeciwko tezom Macieja Giertycha, świadczy artykuł zamieszczony w magazynie ekonomicznym - "Home&Market, pod jakże znamiennym, tytułowym tekście -
"50 Najbardziej wpływowych kobiet w Polsce", którego to lekturę gorąco polecam. Panu Giertychowi zwłaszcza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry artykuł. Niezręczność wypowiedzi pana Giertycha ,polega na tym,że nie reprezentuje on już Parlamencie Europejskim nikogo poza sobą. A więc niech sobie rozpowszechnia co chce ,tylko nie jako reprezentant narodu i za własne pieniądze.
Pan Wójcik zastanawia się jak skończyć z ośmieszaniem Polski.I to jest zasadniczy problem.Czy nowa ekipa rządowa nie ma możliwości weryfikacji eurodeputowanych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz zatem odmienne od mojego, bo ja sądzę, ze Mariusz nie przesadził. Fakt, pominął
kurtuazyjne Giertychowe "nie jesteście panie nam równe, jesteście od nas o wiele więcej warte", ubawiło mnie to do łez:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem i stąd moje takie a nie inne zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto by sobie zadawał trud czytania całęj broszury, p. Stefanio, poza np. Panią czy mną? Łatwiej zarzucić Mariuszowi zaniechanie tego i minusować, minusować:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

piomay, nie ograniczaj się do ulotki!
Idź na całość! Przecztaj broszurkę którą znajdziesz pod podanym przez Agnieszkę linkiem. Przeczytaj ją "/ze zrozumieniem/" i nie snuj nieuprawnionych domysłów podpartych ogólnikami.

A później, we własnym artykule spróbuj ocenić broszurkę na tyle merytorycznie, abyśmy nie mieli wątpliwości, że ją czytałeś i zrozumiałeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariiuszu, przeczytaj tą ulotke (ze zrozumieniem) i napisz ten artykuł jeszcze raz. Nie jestem zwolennikiem Pana Giertycha ale wkurza mnie ocena ksiązki po okładce. Kolejny raz media pokazują że nie interesuje ich treść a tylko opakowanie. Niestety ten artykuł wpisuje sie dokładnie w w panujący u nas w Polsce klimat (minus)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakie inne zawody dla kobiet Giertych wymienił? Ja pamiętam jeszcze stenotypistkę...

Czy Ty aby nie zaniżasz poziomu dyskusji?

Nie rozumiesz, że Mariusz ma prawo do interpretacji wypowiedzi? Jedyną jego niedoróbką jest nie podanie cytatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.02.2008 15:54

Poproszę o fragment w którym Giertych pisze, że "Szczytem możliwości kariery zawodowej kobiety jest praca sekretarki, ale i ta powinna mieć ograniczenia."

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.giertych.pl./ksiazka5/Rownosc_plci.pdf

Przeczytałam całą broszurę, zachęcam do lektury (Mariusz nic nie ściemnił, ale zastanawiam się nad minusem dla niego za to, że musiałam to przeczytać. Powinny być cytaty w artykule).

Komentarz został ukrytyrozwiń

tk," a co dokładnie powiedział?" , to co napisał w swojej broszurce.

Przeczytaj, może i Ty będziesz wiedział. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.