Facebook Google+ Twitter

Kolejny Brazylijczyk w polskiej kadrze?

Selekcjoner polskiej reprezentacji - Franciszek Smuda - rozważa powołanie do gry w polskiej kadrze Brazylijczyka Dudu Paraiba, który na co dzień gra w barwach Widzewa Łódź.

Franciszek Smuda - football coach of Lech Poznań / Fot. Klapi/WikipediaWarunkiem powołania Dudu przez Smudę jest otrzymanie przez Brazylijczyka polskiego obywatelstwa - "(...) Nie wykluczam, że mu się przyjrzę. Skoro Niemcy mogą mieć Turka, Ghańczyka czy Tunezyjczyka, to my możemy mieć Brazylijczyka".

Brazylijski obrońca w rzeczywistości nazywa się Carlos Eduardo de Souza. Jego pseudonim Dudu jest zdrobnieniem imienia, natomiast Paraiba pochodzi od stanu, z którego się wywodzi.

Zawodnik ma 25 lat i większość swojej piłkarskiej kariery spędził w swoim ojczystym kraju. Później Dudu trafił do bułgarskiej ligi, gdzie grał w takich klubach jak Marku Dupnica i Liteksie Łowecz. Od roku Paraiba gra w Widzewie Łódź

Piłkarz jest zainteresowany grą w polskiej reprezentacji, jednak nie otrzymał jeszcze polskiego obywatelstwa. Dudu nie potrafi mówić po polsku.

Więcej na wirtualnapolska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

he he he chłopie tylko paszport mają niemiecki a tak to nie są Niemcy cały skład obco krajowcy widać ze nie znasz się na piłce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha i Niemcy nie mają Turka, Ghańczyka itd. w kadrze tylko Niemców. Pisze się, że to Turek czy Polak gra w kadrze niemieckiej tylko po to, żeby im dowalić a i tak każdy wie, że to są Niemcy a nie Turcy czy Polacy. W reprezentacji Niemiec grają Niemcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no dawać obywatelstwo takim wynalazkom? Miało już nie być Rodżerów.
Poniżamy się a Smuda strzeli sobie samobója u kibiców jak to wypali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.