Facebook Google+ Twitter

Kolejny "deszcz" martwych ptaków

Po zagadkowej masowej śmierci tysięcy ptaków w Arkansas w USA oraz w Szwecji, podobny incydent wydarzył się we włoskiej Faenzy, gdzie z nieba spadły tysiące martwych turkawek.

Dziwne wydarzenie miało miejsce w środę w miasteczku Faenza koło Rawenny. Ptaki, które z niewiadomych przyczyn spadły z nieba, to turkawki. Jak opisuje jeden z pracowników organizacji WWF, która pomagała władzom miasta zebrać martwe ptaki, było ich "tysiące". Nieznana jest przyczyna śmierci turkawek, choć podejrzewane jest ich zatrucie lub choroba.

Wydarzenie to następuje krótko po podobnych tajemniczych wydarzeniach w USA, gdzie w stanie Arkansas spadło ok. 2000 ptaków, zaś w Luizjanie dzień później miała miejsce kolejna makabryczna "ulewa". Podobny incydent zdarzył się w Szwecji. Na ulicach Falköping w centralnej części kraju znaleziono ok. 100 nieżywych kawek. Innym zagadkowym zdarzeniem z ostatnich dni jest też masowa śmierć ryb w Stanach Zjednoczonych, m.in. ok. 100 tysięcy w rzece Arkansas oraz ok. 2 miliony w Zatoce Chesapeake u wybrzeży stanu Maryland.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.