Facebook Google+ Twitter

Kolejny dowód na istnienie tajnego ośrodka CIA w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-05 07:50

W Polsce istniał tajny ośrodek CIA - tej treści notatkę wywiadu poznało w 2006 roku trzech urzędników rządu PiS: Ziobro, Kaczmarek i Wassermann - donosi Gazeta Wyborcza. Prokuratura sprawdza czy ośrodek służył Amerykanom jako więzienie dla terrorystów z al Kaidy.Jak pisze dziennik - Notatka Agencji Wywiadu to, jak dotąd, najmocniejsza poszlaka, że w Polsce Amerykanie mogli więzić terrorystów. Ściśle tajny dokument sprawdza Prokuratura Krajowa badająca sprawę istnienia w Polsce "tajnych więzień CIA".

Ze źródeł gazety wynika, że notatka powstała na przełomie 2005 i 2006 r. - zaraz po artykule amerykańskiego dziennika "Washington Post" o więzieniach CIA w Europie. Parę dni później Human Rights Watch, międzynarodowa organizacja praw człowieka, podała, że chodzi między innymi o Polskę i Rumunię.

Ówczesny premier Kazimierz Marcinkiewicz obiecał wyjaśnić te zarzuty. Dlatego AW sporządziła notatkę. Mówi ona o umowie zawartej w 2002 roku przez rząd Leszka Millera i prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z rządem USA o współpracy w zwalczaniu terroryzmu.

Więcej na temat tajnego ośrodka CIA w Polsce w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.