Facebook Google+ Twitter

Kolejny Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II za nami

Zakończyły się dwudniowe uroczystości poświęcone pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Wczoraj wierni modlili się w Stoczku Klasztornym, dzisiaj spotkali się na podkętrzyńskim lotnisku Wilamowo.

Opis pod obeliskiem Jana Pawła II na lotnisku Kętrzyn Wilamowo / Fot. Biuro Prasowe Lotniska Kętrzyn Wilamowo6 października 1954, środa, godz. 13.00, z pasa Lotniska Kętrzyn Wilamowo startuje samolot. Na pokładzie znajduje się ks. Stefan Kardynał Wyszyński. Samolot, oddalając się od 45 minut wcześniej opuszczonego więzienia w Stoczku Warmińskim, obiera kurs na nowe miejsce internowania - Prudnik Śląski. Właśnie to wydarzenie upamiętnili dzisiaj mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego podczas „Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II”, który odbył się na lotnisku Wilamowo, koło Kętrzyna. Obchody zorganizowano po raz jedenasty.

Tradycją stało się, że „Dni Pamięci..” organizowane są co roku w piątek i sobotę w dwóch różnych miejscach. Wczoraj ( piątek) w Stoczku Klasztornym zebrani w Bazylice modlili się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego – Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie przeszli do Kalwarii Prymasa w ogrodzie, zapalili symboliczne lampiony oraz mogli skorzystać z poczęstunku, który przygotowany został z myślą o wszystkich gościach, młodzieży i dzieciach.

W drugim dniu obchodów mieszkańcy regionu przybyli na podkętrzyńskie lotnisko, by uczestniczyć w uroczystym Apelu Pamięci Wielkich Polaków. Dźwięk syren strażackich, honorowe wciągniecie flagi narodowej na maszt oraz okolicznościowa mowa organizatora uroczystości, prezesa Aeroklubu Krainy Jezior, rozpoczęły uroczystości na lotnisku.

Po części oficjalnej zebrani udali się do hangaru lotniczego, by wspólnie uczestniczyć w Liturgii Słowa oraz okolicznościowym występie przygotowanym przez młodzież Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku.

Ponadto w hangarze na lotnisku Wilamowo zebrani mogli podziwiać, specjalnie przygotowaną na tę uroczystość, wystawę fotograficzną. Została ona w pełni poświęcona wyjątkowym osobom: Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu i Janowi Pawłowi II. Uroczystość uświetniona została występem Orkiestry Wojsk Lądowych z Garnizonu Giżycko.

Po zakończeniu dwudniowych obchodów Dni Pamięci wszyscy mogli posilić się gorącym bigosem i herbatą z kuchni wojskowej oraz wspólne spędzić czas.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Delegacja Krajowej Rady Seniorów Lotnictwa i Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, władze powiatu, miasta oraz gminy Kętrzyn, jednostki wojskowe z garnizonów z Giżycka, Orzysza i Węgorzewa, funkcjonariusze straży granicznej, policji, straży pożarnej oraz straży granicznej, kompanie honorowe z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, poczty sztandarowe, młodzież szkolna oraz mieszkańcy regionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.