Facebook Google+ Twitter

Kolejny dzień wolny od pracy?

Projekt w sprawie ustanowienia dnia 6 stycznia, czyli święta Trzech Króli, dniem wolnym od pracy, został skierowany do komisji ds. zmian w kodyfikacjach. Oprócz SLD, popierają go wszystkie kluby.

Prawdopodobnie już w przyszłym roku święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy. Przybędzie kolejny dzień wolny, zatem pracownicy już zacierają ręce. Dlaczego? Bo pracodawcy będą musieli zapłacić im dodatkowe pieniądze za pracę w wolnym dniu, mianowicie 100 proc. ich dziennego wynagrodzenia. Można to też zamienić na wolny dzień w innym terminie. Jak wyliczyła PKPP Lewiatan, styczniowa pensja osób, którzy będą pracować tego dnia wzrośnie około 160 zł. Grupa osób pracujących w każde wolne święto wynosi około 1 mln osób i obejmuje wszystkich, których praca w te dni jest niezbędna ze względu na użyteczność społeczną.

Jednak dla pracodawców kolejny wolny dzień w roku nie jest dobrą wiadomością. Łącznie będą
musieli wydać tego dnia ok. 150 mln zł. Poza tym możliwość łączenia dni wolnych od pracy i tworzenia tzw. "długich weekendów" jest dodatkowym problemem dla pracodawców. Uważają, że wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego to nieformalne ustanowienie podwyżek dla pracowników.

Projekt ustawy ma bardzo duże szanse na powodzenie. Tylko Lewica przeciwstawia się zmianom.


Źródło:
Gazeta Prawna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

He, he to nie lepiej tak: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.