Facebook Google+ Twitter

Kolejny etap TdS dla Niskanen!

Szwajcarskie Lenzerheide, gdzie we wtorek triumfowała Oestberg, okazało się szczęśliwe także dla Finki Niskanen, która wygrała bieg ze startu wspólnego na 10 km techniką klasyczną.

 / Fot. EPA/ARNO BALZARINIPoprzednie trzy etapy Tour de Ski należały zdecydowanie do krótkich biegów, dlatego pierwszy etap 10 kilometrowy już od początku budził wiele emocji, zwłaszcza że rozgrywany był techniką klasyczną. Dotychczasowa liderka, Ingvild Flugstad Oestberg, nie stanęła jednak na wysokości zadania i zajęła dziesiąte miejsce. Świetnie spisały się za to jej koleżanki z zespołu.

Drugie miejsce zajęła bowiem Jacobsen, trzecie przypadło z kolei Johaug. Pod nieobecność polskiej królowej nart, dla której dystans 10 kilometrów techniką klasyczną jest zdecydowanie najlepszą konkurencją, najlepiej z Polek spisuje się Sylwia Jaśkowiec, która fenomenalnie zajęła trzecie miejsce w inauguracyjnym biegu. W Lenzerheide zajęła 42.miejsce. Inne zawodniczki z Polski, Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska zajęły kolejno 28. i 51. lokatę.

Początek biegu to zdecydowana dominacja Norweżek, w końcówce pokazały się jednak Finki, które dobiegły do prowadzących Norweżek, tworząc pięcioosobową grupę uciekających zawodniczek, w której były Johaug, Niskanen, Weng, Jacobsen i Saarinen. O wszystkim zadecydowały ostatnie metry i szaleńczy sprint, który wygrała Finka Kerttu Niskanen z czasem 26.27.4.

Dotychczasowa liderka Oeastberg była 10., co sprawia, że traci pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej na rzecz Jacobsen.

Wyniki biegu na 10 km techniką klasyczną w Lenzerheide (4. etap TdS):

1. Kerttu Niskaken 26.27.4
2. Astrid Uhrenholdt Jacobsen +0.4
3. Therese Johaug +1.1
4. Heidi Weng +1.9
5. Aino-Kaisa Saarinen +2.5
6. Anne Kylloenen +23.9
...
28. Paulina Maciuszek +1.10.5
42. Sylwia Jaśkowiec +1.53.8
51. Kornelia Kubińska +2.18.3

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.