Facebook Google+ Twitter

Kolejny kielich komunijny dla Parafii Ewangelickiej w Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-02-18 22:37

W pierwszym tygodniu czasu pasyjnego Parafia Ewangelicka w Szczyrku otrzymała kolejny kielich komunijny. Tym razem jest to dar od komisarza Unii Europejskiej Janusza Lewandowskiego.

 / Fot. ks. Jan Byrt
Jest to szósty kielich, który na ręce księdza Jana Byrta przekazały znane osobistości ze świata polityki.

Pierwszy kielich otrzymał pastor podczas poświęcenia Ołtarza Europejskiego, wybudowanego na Kotarzu w 2008 roku. Podarował go ówczesny kapelan Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - ksiądz Roman Indrzejczyk. Kolejny był darem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego profesora Jerzego Buzka. Trzeci parafia otrzymała od ówczesnego Prezydenta Niemiec Christiana Wulffa, czwarty od wicepremiera Królestwa Niderlandów Andre Rouvoeta, a piąty był darem kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Wszystkie kielichy są cały czas używane podczas nabożeństw w kościele w Szczyrku jak i w nabożeństwach na Ołtarzu Europejskim.

Bardzo cieszymy się z tego daru - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl - ks. Byrt. Od 1 lipca będą wystawione wszystkie kielichy i każdy turysta, który przybędzie do Szczyrku i zawita do naszej parafii, będzie mógł je zobaczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Religii jest mnóstwo rodzajów więc niech wierni martwią się o to co w nich się dzieje... a niewierni by nie wchodziły im na głowę lub ja urywały co przypuszczalnie wszystkich religiach jest normą. Można dodać modlitwę: Boże daj jak najszybciej wierzącym w życie pozagrobowe pośmiertny raj bo przeszkadzają pozostałym budować go na Ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja na ich miejscu mógłbym się jeszcze zadławić z wrażenia. Zaś zadławić się krwią Pańską nikomu bym nie radził, podobnie jak do tego doprowadzić.

Zresztą... Jeśli wymienieni dycednci są wiernymi Kościoła Ewangelickiego (jeden z nich jest na pewno) i fundują ze swoich prywatnych pieniędzy, to... Jezus nakazał, aby nie przechwalać się dawaniem na cele dobroczynne. Chyba, że ktoś lubi długie szaty i pierwsze miejsca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież z tych kielichów korzystają wierni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie popieram krótkowzroczności oraz wykorzystywania religii do celów politycznych. Polityka jest rzeczą doczesną, a religia rzeczą wieczną. Nie należy zatem używać religii do celów, które nie mają z nią nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie rozdział religii od państwa? Za czyje pieniądze obdarwują urzędnicy osoby duchowne? Szczególnie w czasach gdy dzieci (nawet w Polsce) głodują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli, nie popiera pan radości księdza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wspaniały proboszcz w górach,mało takich. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam bardzo poważne wątpliwości co do tego, czy to jest mądra polityka. UE dziś jest. Za parę lat może już jej nie być. Przy tym polityka Komisji Europejskiej nie wywołuje wszędzie zachwytu, delikatnie rzecz ujnując. Zaś Kościół Ewangelicki jest znacznie starszą instytucją, która po doówiadczeniach praktykowanego na niej w jej kolebce cezaropapizmu powinna była wyciągnąć wnioski i to na wieki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.