Facebook Google+ Twitter

Kolejny krok na drodze do beatyfikacji JP2

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-01 10:58

Uczyniono kolejny ważny krok na drodze do beatyfikacji Jana Pawła II.

Teologowie pozytywnie ocenili dokumentację zgromadzoną w procesie, tak zwanym "Positio". O decyzji podjętej wczoraj przez teologów informuje mediolański dziennik "Il Giornale". Było to ich drugie spotkanie w tej sprawie w Watykanie.

Teologowie spotkali się po raz pierwszy 13 maja tego roku. Już wówczas większość z nich nie miała zastrzeżeń, by Jan Paweł II wyniesiony został na ołtarze. Decyzja o tym nie zapadła jednak jednomyślnie. Jednomyślności nie udało się także osiągnąć w ciągu minionego półtora miesiąca.

Jak twierdzi mediolańska gazeta, dwóch z ośmiu teologów nadal uważa, że są braki w dokumentacji - nie zapoznano się z dokumentami znajdującymi się w archiwach watykańskich, a kardynał Stanisław Dziwisz, wykonawca testamentu polskiego papieża, nie udostępnił wszystkich posiadanych przez siebie materiałów. Nie ulega natomiast wątpliwości, że ich analiza oznaczałaby spowolnienie procesu i nie mogłoby być mowy o beatyfikacji Jana Pawła II w przyszłym roku - pisze "Il Giornale".

Dziennik podkreśla, że żaden z teologów nie zanegował heroiczności cnót papieża. Proces przebiega zgodnie z wszystkimi procedurami, mimo "uporczywych", jak pisze, nacisków wpływowych polskich środowisk.

Następnym i ostatnim etapem będzie już po wakacyjnej przerwie narada kardynałów. Do końca roku Benedykt XVI powinien wyrazić zgodę na beatyfikację Jana Pawła II i wyznaczyć jej datę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.