Facebook Google+ Twitter

Kolejny krok w kierunku Google Office

Google wykonał kolejny krok w kierunku stworzenia Google Office - pakietu programów biurowych - i zintegrował w jednym serwisie „Google Docs & Spreadsheets”.

Fot. Wiadmości 24Nowy serwis pozwala tworzyć, edytować i poprawiać dokumenty: tekstowe oraz arkusza kalkulacyjnego i to bez potrzeby instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Wystarczy dowolna przeglądarka i połączenie z internetem.

To nie jedyna zaleta nowego serwisu. Każdy z dokumentów może być współdzielony i edytowany przez dowolną liczbę osób. Dzięki temu zamiast przesyłać kolejne wersję np. pocztą elektroniczną, grupa osób może wspólnie edytować ten sam dokument. Wymaga to, aby właściciel konta lub osoba, która stworzyła tekst lub dokument arkusza kalkulacyjnego nadała odpowiednie uprawnienia wybranym użytkownikom.Fot. Wiadmości 24

Konto w serwisie może również pełnić funkcję archiwum dokumentów, do którego dostęp mają wybrane osoby. Każdy plik ma swoją nazwę, można mu nadać również tagi ułatwiające wyszukanie. Jest też możliwość przeglądnięcia zmian dokonanych przez wszystkie osoby albo jedną wybraną z listy.

Do ”Google Docs & Spreadsheets” można wprowadzić już posiadane pliki. System „rozumie” wszystkie popularne formaty jak: XLS, ODF, ODS, RTF, CSV.

Serwis oferuje użytkownikom podstawowe funkcje edycji tekstu i arkusza kalkulacyjnego. Z pewnością dla osób pracujących na skomplikowanych dokumentach, paleta możliwości może okazać się niewystarczająca. Jednak dla „zwykłych” domowych internautów z pewnością oferta Google D&S wystarczy.

Nowy serwis Google jest oczywiście za darmo. Znajdziecie go na stronie http://docs.google.com

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Jak ktoś sie dowie jak otworzyć bez Excela, arkusze kalkulacyjne z makrami visual basic - to poprosze o info."

Użyć wersji OpenOffice.org zmodyfikowanej przez Novella. Czyta 95% makr VB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Google stworzyło następne narzędzie - Kalendarz Google.
Wg informacji dostępnych na stronie http://www.google.com/intl/pl/googlecalendar/overview.html, Kalendarz Google, to bezpłatna usługa udostępniania kalendarzy sieciowych. Korzystając z Kalendarza Google, można łatwo zapanować nad wszelkimi swoimi, rodzinnymi, firmowymi, koleżeńskimi ważnymi wydarzeniami.
W Kalendarzu Google można bez trudu dodawać wydarzenia i zaproszenia, udostępniać je znajomym i rodzinie (albo zachować dla siebie) oraz wyszukiwać w internecie interesujące wydarzenia.

Kalendarz Google umożliwia przeglądanie planów zajęć znajomych i rodziny w kontekście własnego terminarza, szybkie dodawanie wydarzeń z wiadomości Gmaila lub z innych kalendarzy oraz dodawanie innych interesujących wydarzeń znalezionych w internecie.

Użytkownik decyduje, komu i w jakim zakresie udzielić dostępu do kalendarza. Planujesz wydarzenie? Możesz utworzyć zaproszenia, wysłać przypomnienia i śledzić potwierdzenia udziału bezpośrednio w Kalendarzu Google. Organizacje mogą w ten sposób promować wydarzenia.

Możesz skonfigurować automatyczne przypomnienia o wydarzeniach (włącznie z powiadomieniami przesyłanymi na telefon komórkowy) i błyskawicznie znajdować w kalendarzu żądane dane, korzystając z wbudowanego narzędzia wyszukiwania.

Źródło: http://www.google.com/calendar

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Google idzie w dobrą stronę. Pomyślcie co będzie jak nie trzeba będzie zaopatrzać sie w pakiety biurowe, tylko net, Google i poszedł. Ale to wszystko idzie do przodu, pomyśleć co było parę lat temu..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.