Facebook Google+ Twitter

Kolejny milion na planowanie odległej przyszłości Szczecina

Szczecin znów chce planować odległą przyszłość, choć poprzednią strategię miasta uchwalono ledwie w 2002 roku, pod koniec ówczesnej kadencji.

Most na Odrze / Fot. Wincenty SadowskiJuż w momencie jej przyjmowania, założenia w niej zawarte były krytykowane. W większości była to lista pobożnych życzeń, a nie celów faktycznie strategicznych.

Aktualizację strategii zamówił prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Ma ona kosztować miasto prawie milion złotych. Na czele zespołu ekspercko-redakcyjnego stanął prof. Dariusz Zarzycki. Zespół ma na celu wyznaczenie celów strategicznych Szczecina do 2025 r., z bardziej szczegółowymi planami na lata 2011-15.

Opracowanie ma być poprzedzone publiczną dyskusją, na potrzeby której uruchomiono w piatek stronę internetową strategia-szczecin.pl. Szef zespołu ekspercko-redakcyjnego zakłada, że wskazania zaktualizowanej strategii mogą się różnić od strategii marki „Floating garden” [jedna z wizji rozwoju Szczecina]. "Nie chcemy być niewolnikami tej wizji", stwierdza profesor Dariusz Zarzycki.

A więc zarząd Szczecina topi kolejny milion w planowanie odległej przyszłości Szczecina, gdyż następny zarząd miasta może mieć całkiem inną wizję i nie skorzysta z kosztownych planów poprzedników. Cóż, może łatwiej zająć się planowaniem odległej przyszłości niż zmierzyć się z brutalną codziennością: dziurawymi ulicami, nieremontowanymi domami, nieporządkiem na ulicach itd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stefan Kizio
  • Stefan Kizio
  • 06.02.2012 20:38

W 2010 r doszedł następny milion.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.