Facebook Google+ Twitter

Kolejny nalot samolotu bezzałogowego w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 09:47

Co najmniej osiem osób zginęło w północno-zachodnim Pakistanie w wyniku nalotu dokonanego przez amerykański samolot bezzałogowy. To szesnasty tego typu atak przeprowadzony w tym roku na domniemane kryjówki talibów przy granicy z Afganistanem.

Atak miał miejsce na pograniczu Południowego i Północnego Waziristanu - obszarów uważanych za miejsce schronienia talibów walczących z siłami NATO w Afganistanie.


Władze Pakistanu od dawna protestują przeciw tego typu operacjom uważając je za pogwałcenie suwerenności kraju. Ataki wywołują także gniew pakistańskiego społeczeństwa. Zdaniem Aimala Khana - politologa z Islamabadu - pakistańskie społeczeństwo sądzi, że w porównaniu z innymi krajami Pakistan zrobił bardzo wiele w wojnie z terrorem. Ale Amerykanie nadal przeprowadzają naloty, a to - zdaniem Pakistańczyków - oznacza, że ich nie szanują. To nie jest dobry znak - dodaje Khan.

Wojskowi amerykańscy uważają, że ataki pozwalają eliminować przywódców talibów ukrywających się w Pakistanie. Pakistańczycy twierdzą z kolei, iż przynoszą one więcej szkód, niż pożytku.


Od września ubiegłego roku przeprowadzono ponad 40 tego typu ataków. Zginęło w nich ponad 320 osób, w tym także ludność cywilna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.