Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26596 miejsce

Kolejny niemiecki neonazista zatrzymany

Idąc za ciosem funkcjonariusze GSG-9 zatrzymali kolejnego podejrzanego o niebezpieczną działalność w powiązaniu z Narodowosocjalistycznym Podziemiem (NSU). Prokuratura Federalna z Karlsruhe ma postawić w stan oskarżenia 32-letniego Andre E.

Przy okazji zatrzymania Andre E. dokonano przeszukania mieszkań w Dreźnie i Jenie, co przyniosło dowody na zaistnienie niepożądanego przedsięwzięcia. Morderstwa imigrantów i policjantów, napady na banki i wiele innych groźnych czynów, których sprawcami byli neonaziści. Dwaj terroryści, Uwe Mundlos i Uwe Bohnhart nie żyją; najprawdopodobniej popełnili samobójstwo. Trzecim stanowiącym trzon NSU jest kobieta. Beate Zschaeppe oddała się w ręce policji.

Tajemnicza rola Różowej Pantery


Niewykluczone, że role jakie pełnili poszczególni członkowie w grupie okażą się odmienne od przedstawionych albowiem oprócz zatrzymanego dzisiaj Andre E., ujawniono liczne ślady, które mogą stać się sensacyjnymi odkryciami. Dzisiejszy zatrzymany parał się stroną propagandową zbrodniczej działalności. Podczas przeszukania zabezpieczono piętnastominutowy film do którego autorstwa przyznał się Andre E. Jest to "dokument" ze swoistymi elementami "sprawozdawczości" na temat zbrodni, jakich dokonali członkowie NSU. Film cechuje montaż, który wplótł w scenerię gloryfikowanych treści legendarną postać kreskówek... Różową Panterę.

Władze będą działać skuteczniej


Władze niemieckie zwracają uwagę na potrzebę zmian w zakresie gromadzenia informacji dotyczących podejrzanych o nazistowskie sympatie. Przypomniano, że bandyckie trio wpadło w ręce policji w 1998 r.; doszukano się materiałów wybuchowych. Grupa nie została rozpoznana, jako organizacja o charakterze terrorystycznym wynikiem czego pozostawali nadal poza pewnym kręgiem podejrzeń, poszukiwań i infiltracji.

Stwierdzono, iż wycofywanie przez służby wywiadowcze tajnych agentów i informatorów wiąże się z wysokim ryzykiem. Utrata kontroli nad rozpoznawaniem osób i ich niebezpiecznych działań w krótkim czasie powoduje spadek zaufania do działań władz. Niemal trzy czwarte Niemców uważa, iż władze państwowe odznaczają się działaniami niewystarczającymi czy też niespełniającymi oczekiwań; jest to wynik ankiety "Sterna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.