Facebook Google+ Twitter

Kolejny nowoczesny fotoradar trafił do Kutna

W Powiecie kutnowskim na drodze krajowej numer 2 umieszczono nowy fotoradar. Zainstalowany jest w pobliżu przejścia dla pieszych, przy Szkole Podstawowej numer 1 w Krośniewicach. Wartość sprzętu wynosi 180 tysięcy złotych.

 / Fot. Dziennik Łódzki Nowoczesny fotoradar za pośrednictwem internetu połączony jest ze stanowiskiem odbierania danych w Kutnowskiej Komendzie Powiatowej. Obsługuje go jedna osoba. Dyżurujący dzięki dobrodziejstwom sieci widzi co się dzieje w danym momencie na krośniewickiej drodze. W razie jakiegokolwiek wykroczenia drogowego dyżurny natychmiast przez radio powiadamia radiowóz znajdujący się najbliżej, który już po paru minutach może zatrzymać pirata drogowego. - Jest to pierwszy i jedyny taki radar w kraju - mówi Wiadomościom24.pl, Marceli Śmiałek, Rzecznik KPP w Kutnie. - Jeśli widzimy, że jakiś delikwent złamał przepisy ruchu drogowego, wtedy natychmiast powiadamiamy najbliższy patrol policji. W ciągu kilku minut sprawca wykroczenia jest zatrzymywany - podkreśla.

Fotoradar wykryje nawet tych piratów drogowych, którzy będą jechali z prędkością 300 km/h. Po wykonaniu przez urządzenie zdjęcia policjanci w centrum dowodzenia w kilka sekund docierają do danych właściciela auta.

Miejmy nadzieje, że takich radarów w kraju będzie o wiele, wiele więcej, dzięki czemu spadnie liczba wypadków na polskich drogach.

Czytaj także:
Kutnowska policja dostała nowoczesny laserowy radar

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.