Facebook Google+ Twitter

Kolejny odroczony proces w sprawie pożaru w Stoczni Gdańskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 13:08

Gdański sąd po raz kolejny odroczył dziś rozprawę w procesie dotyczącym pożaru hali Stoczni Gdańskiej. W sądzie nie stawił się bowiem jeden z oskarżonych, który dostarczył zwolnienie lekarskie.

Sprawa toczy się od 12-tu lat. O nieumyślne spowodowanie tragedii oskarżeni zostali: były komendant stoczniowej Straży Pożarnej, Jan S., ówczesny kierownik hali, Ryszard G. oraz organizatorzy imprezy: Tomasz T. i Jarosław K.

Obrońca Ryszarda G., mecenas Małgorzata Andryszkiewicz - Zejda tłumaczy, że jej klient jest poważnie chory i nie mógł dziś uczestniczyć w rozprawie. Jak podkreśla, oskarżony nie stosuje uników.

Sprawa przeciąga się też dlatego, że sąd zlecił ponowne badania lekarskie poszkodowanych w pożarze. Dodatkowe ekspertyzy mają pomóc ustalić, czy osoby doznały trwałych i istotnych oszpeceń. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 18-go listopada. Wtedy możemy też usłyszeć mowy końcowe. W pożarze, który w listopadzie 1994-go roku wybuchł w czasie koncertu rockowego, zginęło siedem osób, a ponad 280 zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.