Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6966 miejsce

Kolejny operator chce udostępniać internet na łączach Telekomunikacji

Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl, Telekomunikacja Kolejowa ma w planach uruchomienie usługi dostępu do internetu na łączach TP S.A. To już kolejna poważna konkurencja dla byłego monopolisty.

Logo. / Fot. Fot. TK TELEKOM- TK Telekom pracuje nad uruchomieniem usługi dostępu do internetu na łączach TP SA, transfer od 512 Kb/s – 6 Mb/s. Planowane wejście na rynek przełom 3. i 4. kwartału - poinformowała nas Alicja Kozłowska, naczelnik Wydziału Marketingu Telekomunikacji Kolejowej.

TK Telekom oferuje dla osób prywatnych dostęp do sieci głównie za pośrednictwem modemów DSL. Poprzez umacnianie swojej pozycji na rynku, TK z dużym prawdopodobieństwem przyczyni się do obniżki cen usług na wciąż drogim rynku usług dostępu do internetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.06.2008 12:57

>REXus: oczywiście, że obie wymienione firmy świadczą usługi na łączach tp w ramach usługi BSA.

Co do powagi konkurencji. To kwestia dyskusyjna. Jeśli spojrzeć na opublikowaną strategię tp to widać, że firma nie zamierza grać na rynku cenami ofert (te już zbliżyły się niebezpiecznie do progu opłacalności) a raczej dodanymi usługami. Docelowo tp prawdopodobnie zrezygnuje w ogóle z walki o rynek użytkowników końcowych na rzecz świadczenia usług teletransmisyjnych na rzecz operatorów niezależnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyprowadź mnie z błędu...

Czy Dialog i Energis nie świadczą jeszcze usług internetowych poprzez kable TP SA? Bo wydaje mi się, że tak, tylko reklamują się dużo słabiej niż Netia.

No i "poważność" TK to bardzo dyskusyjna sprawa - wiem, bo chciałem zamówić u nich łącze biznesowe (nie takie za 120 zł, tylko zdecydowanie droższe i zdecydowanie bardziej wymagające) i okazało się, że TK w okolicy tylko chciała położyć kable, skończyło się jednak na rurach - sam światłowód nie został wciągnięty, bo zabrakło ~50m rur. Ale przynajmniej rury u nas mają :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.