Facebook Google+ Twitter

Kolejny "Orlik" dla młodzieży w województwie łódzkim

Po dwóch miesiącach budowy, przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym numer 5 w Radomsku otwarto boisko "Orlik 2012". W ramach akcji "Moje Boisko Orlik 2012" w całej Polsce udostępniono już 142 obiekty sportowe tego typu.

Przygotowania do strzelenia pierwszego gola w historii radomszczańskiego "Orlika" / Fot. Klaudia SowiakDzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla wszystkich mieszkańców Radomska oraz dziewięciu innych polskich miast, w których zostały oddane do użytku nowe obiekty sportowe "Orlik 2012". W ich skład wchodzą dwa boiska - jedno do gry w piłkę nożną, ze sztucznym oświetleniem oraz drugie, wielofunkcyjne, na którym mogą odbywać się rozgrywki piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Przy obiekcie znajdują się również budynki sanitarne. Jest to 16. tego typu obiekt w województwie łódzkim oraz 142. w Polsce.

Na otwarciu radomszczańskiego boiska pojawił się m.in. minister sportu i rekreacji Mirosław Drzewiecki, prezydent miasta Anna Milczanowska, posłowie na sejm Rzeczypospolitej oraz proboszcz parafii św. Lamberta w Radomsku. Obiekt oddano do użytku zaledwie po dwóch miesiącach budowy. Koszty wyniosły około 1.600.000 zł, z czego jedną trzecią pokryła gmina, a resztę sumy otrzymano od rządu oraz samorządu wojewódzkiego.

Przecięcie wstęgi przez prezydent Annę Milczanowską / Fot. Klaudia SowiakZespół Szkolno-Gimnazjalny nr 5 otrzymał od władz specjalne piłki (m.in. do grania w piłkę nożną na śniegu). Pierwszego gola strzelił minister sportu i rekreacji Mirosław Drzewiecki, kolejne goście specjalni, wśród nich zastępcy prezydenta Radomska. Boisko zostało poświęcone, a następnie przecięto wstęgę na znak oficjalnego otwarcia obiektu. Uroczystościom towarzyszyła również część artystyczna, przygotowana przez uczniów Gimnazjum numer 6 oraz Szkoły Podstawowej numer 9.

Premier Donald Tusk podczas swojego expose w dniu 23 listopada 2007 r. przedstawił pierwszy zarys projektu "Moje Boisko Orlik 2012". Celem akcji jest rozpowszechnianie aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież oraz rozwijanie ich talentów sportowych. Korzystanie z boiska jest dostępne dla wszystkich i bezpłatne. W ramach projektu taki obiekt ma powstać w każdej gminie na terytorium Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No to teraz ćwiczcie sobie do tego EURO
;p
(+) za tekst !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.