Facebook Google+ Twitter

Kolejny parabank? Perfect Trade obiecuje nierealne zyski

Na rynku finansowym można znaleźć oferty parabanków, które kuszą klientów znacznie wyższym zyskiem z wkładów, niż dawała w reklamach złota piramida Marcina P.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellNa rynku finansowym można znaleźć oferty parabanków, które kuszą klientów znacznie wyższym zyskiem z wkładów, niż dawała w reklamach złota piramida Marcina P. Na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) - jak informuje serwis rmf24.pl - figuruje m.in. parabank Perfect Trade, który obiecuje "pomnażać pieniądze aż do gwarantowanej wysokości 26 procent".

Władze spółki Perfect Trade zapewniają solennie, że ich firma jest wiarygodna i nie jest powtórką spółki ani sprawy Amber Gold. Ale zdaniem znawców - podobieństw ma więcej niż kilka. Są więc w tej spółce "oszustwa, przyjęcie przez podejrzanego nazwiska żony, tak jak zrobił Marcin P., są znikające pieniądze i ostrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego". Ponadto są nawet mające uwiarygodnić wielkość i moc firmy - "kopalnie złota w Gwinei".

Spółką Perfect Trade zajęła się - podobnie jak Amber Gold - prokuratura, ale "natychmiast umorzyła śledztwo". Wywołała tym samym nową falę podejrzeń. Przede wszystkim wobec tej spółki. Śledczy z prokuratury twierdzą, że nie ma znamion popełnienia przestępstwa. Ech, skąd my to znamy? - pytamy nie bez podstaw.

Inwestorzy wymyci "na błysk"

Historia spółki zaczyna się 15 kwietnia 2009 roku. Wtedy Adrian Grandke razem z Damianem Kluge - zakładają w Katowicach firmę "Carwash Investment Sp. z o.o." Miał to być ich i klientów złoty biznes. Firma zachęcała reklamami potencjalnych inwestorów do wpłacania na konto pieniędzy - najmniej 50 tysięcy złotych, które miały dać początek budowie sieci myjni samochodowych. Zwrot z inwestycji miał być pewny jak w banku i wynieść "nawet 70 procent, oczywiście bez żadnego ryzyka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

tylko tak! SPOKO
  • tylko tak! SPOKO
  • 01.09.2012 21:22

*** Rosjanin Adamowicz musi odejsc. Niech sobie ciągnie z kumplami samoloty Amber Banków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylko tak! SPOKO
  • tylko tak! SPOKO
  • 01.09.2012 21:22

*** Rosjanin Adamowicz musi odejsc. Niech sobie ciągnie z kumplami samoloty Amber Banków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpem razMłotem
  • razSierpem razMłotem
  • 01.09.2012 12:42

PO = mafia. Czy może się mylimy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.