Facebook Google+ Twitter

Kolejny PKS w Warszawie

Ponad trzy lata temu grupa studentów skupionych wokół Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej postanowiła lekko zmienić mapę kabaretową Polski. Tak powstał PKS w Warszawie. PKS, czyli Przegląd Kabaretów Studenckich.

Kabaret Smile w skeczu "Orkiestra" / Fot. materiały prasoweW dniach 16-18 listopada odbędą się ostatnie dwa etapy warszawskiego przeglądu: konkurs i finał. Pierwszego dnia, w piątek, w części konkursowej wystąpią kabarety: Hlynur, Zygzak, Mieszane Uczucia, Klinkiernia, Śmigłowce i Klaps. Tego dnia wystąpi również „Gwiazda Eliminacji” - kabaret Smile. Drugiego dnia, w sobotę, wystąpią kabarety: Który, Bez Reszty, z Konopi, Babeczki z Rodzynkiem, Mimika, Weźrzesz, Świerszczychrząszcz. Oceniać ich będą: Agnieszka „Marylka” Litwin i Znany Wojtek Kamiński z kabaretu Jurki, Abelard Giza z Limo, Tomek Podsiadło z Kabaretusu Fraszka i Fryderyk Babiński. Przez dwa dni konferansjerem będzie Jarek Marek Sobański z kabaretu Słuchajcie (prowadził m.in. wraz z Kasią Piasecką przegląd na tegorocznych Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry).

Do finału (18 listopada) zakwalifikuje się pięć kabaretów, których oceniać będzie zacne jury w składzie: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, Artur Andrus z „Trójki”, Rafał Kmita (twórca i lider Grupy Rafała Kmity) i Tomek Podsiadło. Podczas finału gwiazdą będzie kabaret Limo (m.in. laureat pierwszego miejsca na PaCE w latach 2001, 2004, 2006 oraz grand prix na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry i Trybunałach Kabaretowych). Finał poprowadzi Fraszka (laureat statuetki Patisohna na II Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze w 2006 roku i zdobywca 28 punktów na 3057 możliwych od publiczności na tegorocznym DebeŚciaKu).

Eliminacje odbędą się w Stołecznym Klubie Garnizonowym, natomiast finał w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.