Facebook Google+ Twitter

Kolejny Polak zginął w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-10 21:02

Kolejny polski żołnierz zginął w Afganistanie, a czterech jego kolegów z patrolu zostało rannych - poinformował podpułkownik Dariusz Kacperczyk z Dowództwa Sił Operacyjnych.

Starszy szeregowy Piotr Marciniak, z 6. Brygady Desantowo-Szturmowej to 13 polski żołnierz, który poniósł śmierć podczas misji w Afganistanie. Polacy zostali wezwani, około 11:00 polskiego czasu na pomoc przez oddział amerykańsko-afgański. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia wywiązała się walka. Żołnierze sił koalicyjnych rzucili się w pościg za zamachowcami. W wyniku wymiany ognia zginął 30-letni starszy szeregowy Piotr Marciniak, a czterech żołnierzy zostało rannych. Podpułkownik Dariusz Kacperczyk dodał, że rannych żołnierzy ewakuowano do bazy w Ghazni. Jak zapewnia ppłk Kacperczyk - ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Być może część z nich trafi do szpitala w Bagram, ale o tym zadecydują lekarze.

Podczas akcji zlikwidowano kilku talilbskich bojowników. W walce zginął też jeden z dowódców oddziału, który organizował zamachy w pobliżu polskiej bazy.

W Afganistanie stacjonują w tej chwili 2 tysiące polskich żołnierzy. Od początku konfliktu z 2001 roku zginęło już 13 polskich wojskowych.

Pierwszy Polak zginął Afganistanie w 2007 roku. Ostatnio żołnierze z polskiego kontyngentu przechodzą bardzo ciężkie chwile. W jeden miesiąc śmierć poniosło czterech polskich żołnierzy. 10 sierpnia zginął 32-letni kpt. Daniel Ambroziński z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Leźnicy Wielkiej. Następnie 4 września poległ 32-letni plutonowy Marcin Poręba z 5. Pułku Inżynieryjnego. 8 września w szpitalu w Lublinie zmarł 28-letni starszy szeregowy Artur Pyc z 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego w Bielsku-Białej, który został ciężko ranny w Afganistanie 22 maja, a dziś zginął starszy szeregowy Piotr Marciniak z 6. Brygady Desantowo-Szturmowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.