Facebook Google+ Twitter

Kolejny pomnik ofiar katastrofy stanie w Warszawie? Sondaż w maju

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce sama decydować, czy w Warszawie powinien stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Zapyta o to warszawiaków w maju, w ramach tzw. Barometru Warszawskiego. Głos będzie miało 1100 osób, które będą brały udział w badaniu.

Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na wojskowych powązkach / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pomnik_Ofiar_Katastrofy_Smole%C5%84skiej.JPG?uselang=plSLD chce w tej sprawie referendum. PiS uważa, że sondaże na ten temat to hańba. Mieszkańcy Warszawy w maju będą mogli się wypowiedzieć, czy oprócz pomnika na Powązkach Wojskowych chcą jeszcze innej formy uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Wyniki będą znane w czerwcu.

W ramach Barometru Warszawskiego badania przeprowadza się 2 razy w roku, a ankietowani odpowiadają w nich na pytania dotyczące bezpieczeństwa czy oceny działań władz miasta. Dodatkowo zadaje się pytanie o ważną w danym momencie dla miasta kwestię. W maju to pytanie ma dotyczyć pomnika, a odpowie na nie 1100 losowo wybranych osób.

Prezydent Warszawy zaznacza, że nawet jeśli z sondażu będzie wynikać, że warszawiacy chcę kolejnego pomnika, to nie stanie on na Krakowskim Przedmieściu. - nie ma na to zgody konserwator zabytków.

Zdaniem PiS plac przed Pałacem Prezydenckim byłby idealnym miejscem na pomnik, wypowiada się na ten temat szef klubu PiS w Radzie Warszawy Maciej Wąsik rozmawiając z portalem ŻycieWarszawy.pl .

Najtrudniej jest z uzgodnieniem miejsca, o wyglądzie pomnika zadecydowalby międzynarodowy konkurs – zapowiada prezydent Warszawy. Oczywiście nic nie odbędzie się bez uzgodnień z rodzinami ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010r.

Referendum?

Warszawscy lewicowi radni uważają, że najlepszym pomysłem byłoby referendum. Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sebastian Wierzbicki z SLD sugeruje, że można by je przeprowadzić przy najbliższych wyborach parlamentarnych. Radni PiS się na ten projekt zgadzają. Prezydent Warszawy nie brała dotąd referendum pod uwagę - informował rzecznik ratusza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

gromisław sosenkowski
  • gromisław sosenkowski
  • 24.02.2011 21:00

sondaż w Warszawie? tylko w Warszawie? to sprawy Prezydenta RP dotyczą tylko Warszawiaków? upamiętnienie poległej Pary Prezydenckiej dotyczy wyłącznie domeny HGW !?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
xjl
  • xjl
  • 17.02.2011 20:12

z kąd się biorą takie tłumoki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przyjezdny Warszawiak
  • Przyjezdny Warszawiak
  • 17.02.2011 14:17

Pomniki smoleńskie powinny stać w warszawie na każdym chodniku, na każdej ulicy.
Wówczas psy miałyby więcej miejsc na załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych. To bardzo dobry i praktyczny pomysł. Brakuje takich miejsc w stolicy. Popieram - stawiajmy pomiki katastrofy smoleńskie na każdym chodniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że prezydentem nie został pan Jarosław, bo wówczas ponik byłby na każdym skwerku, w każdym mieście ( każdym placu zresztą też)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Zdatny
  • Jan Zdatny
  • 17.02.2011 12:21

Przy okazji proponuję postawienie pomnika Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu aby upamiętnić porażkę jaką był jego wybór na Prezydenta.Ku pamięci dla przyszłych pokoleń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sondaże służą badaniom rynkowym, nie słyszałem aby w jakimkolwiek (cywilizowanym) kraju decyzje były podejmowane w ten sposób. Bardzo ciekawe i interesujące rozwiązanie (nie mające szczególnie nic wspólnego z demokracją przedstawicielską).
Jeśli Pani Prezydent chciałaby spytać o zdanie mieszkańców Warszawy powinna zrobić to poprzez referendum. Jednakże to byłoby zapewne bardzo kosztowne a sama frekwencja bardzo niska.
Nie może Pani Hanna Gronkiewicz- Waltz samodzielnie podjąć decyzji, czy teraz w ramach populistycznych posunięć będzie zawsze nas pytać o zgodę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.