Facebook Google+ Twitter

Kolejny pomysł Koalicji Na Rzecz Bałut

We wtorek odbyło się kolejne spotkanie instytucji tworzących Koalicję Na Rzecz Bałut, jednej z najbiedniejszych dzielnic w Polsce. Celem było omówienie organizacji konkursów i zabaw, które odbędą się w okresie świątecznym.

Koalicjańci. / Fot. Patrycja Koszot.Obecni byli przedstawiciele Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, policji, Bałuckiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zadaniem koalicjantów jest integracja, wspieranie i aktywizacja społeczności lokalnej. Głównym tematem wtorkowych rozmów było przygotowanie gier i zabaw dla młodzieży, która będzie brała udział we wspólnym dekorowaniu bałuckiej choinki. Przy upiększaniu ogromnego drzewka najmłodszych uczestników akcji wspomagać będzie straż pożarna. Impreza odbędzie się 18 grudnia o godzinie 12, na terenie XXIV LO w Łodzi.

O bezpieczeństwo osób zgromadzonych dbać będzie straż miejska. Imprezę zaszczyci również św. Mikołaj, który wysłucha próśb wszystkich dzieci, złoży życzenia i wręczy drobne upominki. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy. Nad każdym zespołem pieczę będzie sprawował opiekun, który zostanie również animatorem danej zbiorowości.

Przewidziane są liczne atrakcje w postaci konkursów, między innymi na najlepszy okrzyk grupy i zaprezentowanie programu artystycznego. Rywalizacja wyłoni zwycięską drużynę, jednak każda osoba biorąca udział w zabawie wygra radosną, życzliwą atmosferę.

Instytucje koalicyjne organizują wiele imprez i zajęć pozaszkolnych, które pozwalają korzystnie spożytkować wolny czas. Są to między innymi warsztaty o różnej tematyce, grupy wsparcia, koła zainteresowań, koncerty. Pomagają również młodzieży w nauce, odrabianiu lekcji, rozwiązywaniu codziennych problemów.

Centrum Zajęć Pozaszkolnych udziela wsparcia osobom ze środowisk zagrożonych patologią społeczną i ubóstwem. Zajmuje się również organizacją imprez masowych, prelekcji, kursów, szkoleń, wystaw, konkursów. Emdek Na Zawiszy oferuje między innymi: zajęcia plastyczne i fotograficzne, naukę gry na gitarze i instrumentach klawiszowych, chór, studio piosenki, pracownie komputerową i dziennikarską oraz zajęcia dla maturzystów z historii sztuki.

W każdej z instytucji na dzieci i młodzież czeka pełna radości, kompetentna kadra, która udzieli pomocy, wesprze i zaproponuje wiele możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu wszystkim zainteresowanym osobom. Więcej na stronie placówki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.