Facebook Google+ Twitter

Kolejny poseł Platformy zamieszany w korupcyjną aferę?

Posłem, którego rozmowę z Beatą Sawicką ujawniło na wtorkowej konferencji CBA, jest Wojciech Picheta z PO, informuje "Wprost" na swojej stronie internetowej.

Logo CBA / Fot. screenWcześniej informatorzy z kręgów zbliżonych do śledztwa przekazali informacje, że chodzi o Marka Biernackiego. Tymczasem były szef MSWiA przyznał się jedynie do przekazania Sawickiej numeru telefonu do burmistrza Helu, z którym posłanka weszła w korupcyjny układ.

Wojciech Picheta w rozmowie z "Wprost" potwierdza, że zna dobrze posłankę Sawicką. - Były jakieś rozmowy, ale ja potraktowałem je jako science fiction – mówi „Wprost" Picheta. - Nie oglądałem konferencji CBA, być może jest to moja rozmowa z poseł Sawicką, bo ją znałem. Nie ma co komentować – dodaje. Wojciech Picheta jest lekarzem z Myszkowa. W wyborach parlamentarnych startuje z drugiego miejsca na częstochowskiej liście PO.

Przeczytaj także:
Szef CBA: oto dowody w korupcyjnej sprawie poseł Sawickiej
Giertych: CBA zostało użyte do celów wyborczych
CBA ujawnia dowody w sprawie posłanki Sawickiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.10.2007 01:07

Posłanka Sawicka pewnie nie była potrzebna w śledztwie dotyczącym kilku osób? Śmieszne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

JWW: cytujesz, a nie czytasz. Fragment: "...jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania"

Najwyraźniej tutaj nie było takiej okoliczności. Przy okazji: już widzę tą panikę w mediach oskarżenia o państwo policyjne, jakby go aresztowali...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2007 23:09

Cała prawa jest wyjątkowo szemrana i dęta - bo jak wiadomo posła zatrzymanego na gorącym uczynku można aresztować mimo immunitetu poselskiego. Dlaczego tego nie zrobiono??? CBA nie zna prawa?

"IMMUNITET POSELSKI
poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu, w okresie piastowania mandatu poselskiego tj. od dnia ogłoszenia wyników wyborów do dnia wygaśnięcia mandatu, poseł nie może być zatrzymany ani aresztowany bez zgody Sejmu, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu posła niezwłocznie powiadamia się Marszałka Sejmu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego (art. 105 ust 2 i 5 Konstytucji)."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą logo CBA przypomina mi flagę piracką...ciekawe czemu? ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytalem juz o tym chyba na gazecie i pomyslec, ze mialem na niego zaglosowac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.