Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26433 miejsce

Kolejny pożar w Gdańsku - dawne koszary ocalone!

Palą się dawne koszary w Gdańsku – podało radio RMF FM. Gaszenie trwać będzie kilka godzin. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wiadomości24.pl o pierwszej w południe dotarły w pobliże dawnych koszar, znajdujących się w kwartale ulic Słowackiego, Chrzanowskiego, Szymanowskiego i Grunwaldzkiej.

 

Ulica Słowackiego: niczym nie zakłócony ruch uliczny, brak jakichkolwiek oznak pożaru. Zabytkowe dziewiętnastowieczne budynki stoją nienaruszone.fot. Ewa Kowalskafot. Ewa Kowalska

 Ulica Chrzanowskiego: cisza.

 

Ulica Szymanowskiego: pracownik z parkingu, który znajduje się na byłym terenie wojskowym terenie wzrusza ze zdziwieniem ramionami.

– Jest pani dwudziestą osobą w ciągu ostatniej godziny, która pyta o pożar. Nie widziałem tu żadnego ognia.fot. Ewa Kowalska

fot. Ewa KowalskaPrzez kratę bramy można dostrzec efekty prac rozbiórkowych, prowadzonych przez nowego właściciela terenu.

 
U wylotu Szymanowskiego niewielkie zamieszanie. Policja kieruje ruchem bo na ulicy zwężenie z trzech do dwóch pasów ruchu. Straż miejska zamknęła ruch pieszy na chodniku biegnącym wzdłuż zabytkowego budynku, w którym jeszcze parę lat temu mieszkali żołnierze.

Mimo zakazu, Wiadomosciom24.pl udaje się dostać do „strefy zero”.fot. Ewa Kowalskafot. Ewa Kowalska

Poza czterema wozami straży pożarnej brak jakichkolwiek śladów pożaru. Strażacy, jak mówią, nie mogą udzielać żadnych informacji, skierowują do dowódcy, który jest niestety nieosiągalny.


- Na zewnątrz budynku nie było widać ognia, tylko ogromne ilości dymu – mówią dwaj policjanci - teraz strażacy zabezpieczają stropy, ale jak pani widzi, w wyniku pożaru obiekt na zewnątrz nie ucierpiał. fot. Ewa Kowalska

 

Pod koniec listopada 2005 cały teren o pow. 20 hektarów kupiła Grupa Inwestycyjna Hossa, płacąc za działkę 75 mln zł. Cały kwartał obejmuje sześćdziesiąt budynków, z których dziewięć zostało wpisanych do rejestru zabytków. Większość z nich znajduje się wzdłuż ul. Słowackiego, stanowiąc jednolitą całość. Gmach- zabytek, będący bohaterem dzisiejszego dnia, znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej, tuż obok nowoczesnego biurowca ...

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"Mimo zakazu, Wiadomosciom24.pl udaje się dostać do „strefy zero" :P To mi się podoba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" :) Ja lubię sama sprawdzić, wtedy mam pewność. Proponuję spacer do Wrzeszcza:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2006 23:21

przeczytałam dzisiaj dwa artykuły (jakże różne) o tym samym wydarzeniu. ale wierzę tobie, Ewo! Może dlatego, że twoja relacja zawiera więcej zdjęć i przedstawia sprawę z różnych stron (czyt. ulic).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy okazji zapraszam do fotogalerii poświęconej majowemu pożarowi koscioła św. Katarzyny w Gdańsku - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.