Facebook Google+ Twitter

Kolejny proces "Nergla" o obrazę uczuć religijnych

Kolejny proces o obrazę uczuć religijnych wytoczył wokaliście zespołu Behemoth, Ryszard Nowak. Tym razem poszło o piosenkę "Chwała mordercom Wojciecha".

Ryszard Nowak przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, wytoczył Adamowi "Nergalowi" Darskiemu proces o obrazę uczuć religijnych - czytamy w serwisie Onet.pl.

"Uważam, utwór znieważa błogosławionego papieża Jana Pawła II, jako głowę państwa Watykan" – oświadczył na łamach portalu Ryszard Nowak.

Szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami oczekuje od Nergala przeprosin oraz wpłaty 20 tysięcy złotych na konto domu dziecka w Gdyni.

Utwór "Chwała mordercom Wojciecha" pochodzi z wydanej 1997 roku płyty "Pandemonic Incantations" i jest często grany na koncertach grupy Behemoth.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 07.11.2011 11:53

Jeżeli to utwór 1997 r. to gdzie był Pan Nowak wtedy? dlaczego dopiero teraz wytacza proces? czy dlatego ,że właśnie teraz jest nagonka na Nergala?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nergal nie zasługuje na nic. Ale tak media działają, że nawet ja muszę go kliknięciem ''wesprzeć' Zadałem sobie trug=d sprawdzenia jego osiągnięć artystycznych. Teraz napiszę w '' artystycznych'' bo jest to 00000. Niszowa muzyka dla takich jak ''historyków sztuki'' jak on. Próbowałem znależć jego pracę magisterska ale ''szatan zakrył ogonem'' to dzieło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.