Facebook Google+ Twitter

Kolejny proces o działkę na pl. Defilad

Tadeusz Koss, właściciel 1,2 tys m kw parku pod PKiN, pozwie miasto za bezprawną okupację jego działki przez policję w trakcie akcji pod KDT - informuje gazeta.pl.

Plac Defilad widziany z Pałacu Kultury i Nauki / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Warsaw_Plac_defilad.jpg&filetimestamp=20070803204806Jak twierdzi Koss, kiedy latem 2009 r. przeprowadzano akcję wyprowadzania kupców z KDT, policja przez dwa miesiące bezprawnie zajmowała jego działkę. Teren bez jego zgody został ogrodzony policyjnym płotem i nikt poza mundurowymi nie miał tam wstępu. Nikt nie zaoferował Kossowi zapłaty za okupację działki. Co więcej, browar, który ustawił na jego działce figury żubrów, ze względu na akcję policji, wycofał się z umowy, co spowodowało dodatkowe straty finansowe.

Po interwencji właściciela okupowanej działki, sprawa dotarła do burmistrza Śródmieścia Wojciecha Bartelskiego. Pomimo, że Tadeusz Koss domagał się 30 tysięcy złotych rekompensaty za dwumiesięczne, bezprawne zajmowanie jego terenu, propozycja miasta wyniosła jedynie 10 tysięcy.
- Przedstawiłem szczegółowe wyliczenia. Pan Bartelski analizował je od listopada. W styczniu powiedziałem: dość, idę do sądu - mówi dla gazety.pl Tadeusz Koss.

Na odpowiedź burmistrza Śródmieścia trzeba było czekać do poniedziałku. W liście, który dotarł do Kossa miasto podwyższyło wysokość należności do 13 tysięcy złotych. Jak mówi Bartelski, na tyle urzędnicy oszacowali kwotę należną właścicielowi działki. Tadeusz Koss nie jest jednak zadowolony z propozycji miasta, bo kwota ta jest o wiele niższa niż zaproponowana przez niego i dlatego wystąpi na drogę sądową.


źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.