Facebook Google+ Twitter

Kolejny protest motocyklistów w sobotę

Na trasie A1, A2 i A4 w sobotę zbierze się około 200 motocyklistów, aby protestować przeciw wysokim opłatom za przejazd motocyklów przez autostradę.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jose_moto.jpgDo 2004 r. motocykle i samochody były w oddzielnych kategoriach. Cena przejazdu przez autostradę dla kierowców jednośladów była niższa. Później połączono oba typy pojazdów w jedną kategorię i „wyrównano” opłaty.

- W Europie motocykliści nie płacą za przejazd lub płacą jakieś niewielkie kwoty - mówi Seweryn Dyron, uczestnik protestu. - Chcemy zwrócić uwagę na ten absurdalny przepis i doprowadzić do tego, żeby w ustawie o autostradach płatnych, motocykle były w oddzielnej kategorii - dodaje. W ten sposób stawki za przejazd dla motocyklów byłyby niższe.

Dyron przekonuje, że motocykliści nie chcą swoim protestem za bardzo uprzykrzać życia kierowcom. - Chcemy wytworzyć szum wokół tego przepisu, jednak nie mamy na celu tworzyć gigantycznych korków.

W te wakacje odbyły się już trzy protesty, ale akcja nie przyniosła wymiernych skutków.
- Wysłaliśmy petycje do Ministerstwa Infrastruktury, premiera Donalda Tuska i zarządców autostrad, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi - informuje Dyron. - Jeśli do końca sezonu motocyklowego, czyli do zimy, protesty nic nie dadzą, będziemy kontynuować swoją akcję na wiosnę - dodaje.

Gdzie będą protesty? W najbliższą sobotę (29 sierpień) około 200 kierowców (zgodnie z przepisami) będzie przejeżdżać przez bramki na odcinku Kraków - Katowice na A4, w okolicach Poznania na A2 oraz na autostradzie z Gdańska A1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.