Facebook Google+ Twitter

Kolejny protest przeciwko olimpiadzie w Pekinie

W sobotę w Warszawie odbędzie się happening organizowany przez Amnesty International wyrażający sprzeciw wobec łamania praw człowieka w Chinach.

Plakat kampanii przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach / Fot. www.amnesty.org.plWydarzenie będzie miało miejsce o godzinie 12 na placu Zamkowym przy kościele św. Anny. Happening będzie polegał na artystycznym ustawieniu ludzi, tak, aby widziani z góry tworzyli słowo nawiązujące do Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. „Żywy przekaz” ma zostać sfotografowany z wieży kościoła. Co więcej, to samo działanie będzie miało miejsce w 30 krajach, co spotęguje przekaz.

Nie bez powodu akcja została zaplanowana akurat na ten dzień.12 lipca jest datą symboliczną. Po pierwsze, jest to Międzynarodowy Dzień Akcji. Po drugie, to właśnie tego dnia siedem lat temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyznał Chinom prawo organizacji olimpiady.

Niewątpliwie jutrzejsza akcja jest okazją do zamanifestowania, jak duża część społeczeństwa jest przeciwna organizacji igrzysk w Chińskiej Republice Ludowej i działaniom tego państwa. Amnesty International apeluje o zaangażowanie. "Osobno jesteśmy kroplami, razem tworzymy ocean który ma ogromną silę!"- pisze na swojej stronie internetowej organizacja. Im więcej osób weźmie udział w akcji, tym bardziej przesłanie protestu zaznaczy się w świadomości tych, którzy ignorują łamanie praw człowieka w Chinach.

Źródło: www.amnesty.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.