Facebook Google+ Twitter

Kolejny protest w Teheranie. Co najmniej 300 osób wyszło na ulice

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-15 14:31

To kolejny protest opozycji przeciwko sfałszowanym jej zdaniem wyborom prezydenckim w Iranie, które wygrał Mahmud Ahmadineżad. Demonstracja jest nielegalna, bo irańskie MSW nie udzieliło odpowiedniej zgody. Wcześniej agencje donosiły, że na wiecu ma pojawić się główny opozycyjny kandydat na prezydenta Mir Husejn Mousawi.

To kolejna już demonstracja przeciwko fałszerstwom wyborczym. W dotychczasowych starciach zginęły 3 osoby. Piotr Krawczyk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych mówi w rozmowie z Polskim Radiem, że do kolejnych protestów może dojść, ale będą one coraz słabsze. Opozycja boi się bowiem interwencji sił porządkowych. Krawczyk przypomina, że władze zapowiadały rozprawienie się z ewentualnymi protestami "w sposób zasadniczy".

Przed południem w Teheranie pojawiły się doniesienia, że policja szykuje na manifestację opozycji ostrą broń.

Tymczasem duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei nakazał rozpoczęcie postępowania, które ma wyjaśnić, czy rzeczywiście mogło dojść do fałszerstw wyborczych. Według komunikatu MSW, dotychczasowy prezydent Mahmud Ahmadineżad zdobył 62 procent głosów, a Mir Husejn Mousawi 33 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.