Facebook Google+ Twitter

Kolejny przypadek gruźlicy w Poznaniu. Zachorował uczeń gimnazjum

Poznański gimnazjalista trafił do szpitala z gruźlicą. To już kolejny przypadek wykrycia tej choroby w Poznaniu. Chłopak przebywa obecnie w szpitalu, jego koledzy zostaną przebadani.

Jak informuje gazeta.pl wykryto kolejny przypadek gruźlicy w Poznaniu. Tym razem zachorował na nią uczeń gimnazjum na Ratajach. Do pierwszych informacji o kolejnym przypadku gruźlicy dotarło radio TOK FM. Prawdopodobną przyczyną zachorowania chłopaka jest zarażenie się gruźlicą w domu. W szpitalu przebywa od października.

Dyrektor Gimnazjum nr 23, Paweł Grześkowiak i nauczyciele zawiadomili sanepid, ponieważ zaniepokoiło ich zachowanie 16-letniego chłopaka. Sanepid wykrył, że jest to gruźlica, ale nie jest to inwazyjna odmiana choroby płuc. Uczniowie i nauczyciele, którzy mieli kontakt z chorym zostaną przebadani w najbliższych dniach.

O pierwszym przypadku gruźlicy w Poznaniu, pisałem tydzień temu. Chorobę wykryto u sprzątaczki szkoły podstawowej nr 46, która zgłosiła się do szpitala. Poznański sanepid nawiązał współpracę z Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii i dyrekcją szkoły. 200 uczniów zostało przebadanych i u żadnego z uczniów nie wykryto stadium choroby.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, nie przejmuje się negatywnymi ocenami moich artykułów. Od pewnego czasu zauważyłem, że bardzo często ktoś przyznaje mi po 1 punkcie. Nawet jeszcze przed zmoderowaniem artykułu przez redakcję dostaje 1 punkt. Jeśli się komuś nie podobają czyjeś artykuły to najlepiej ich nie oceniać.
Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii na dany temat. Negatywnymi ocenami nikt mnie nie zniechęci do pisania artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, jak widać jednak nie opanowali tej groźnej choroby, dawno nie było już słychać o takich przypadkach gruźlicy w szkołach. Zdarzają się stadia tej choroby oczywiście nie tylko w Poznaniu.
Dziękuje za ocenę mojego artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.