Facebook Google+ Twitter

Kolejny raz deszcz zalewa Elbląg

Bulwar Zygmunta Augusta znów pod wodą. Zalanych jest kilka ulic.

Rzeka Elbląg / Fot. Dorota PezoElbląski bulwar Zygmunta Augusta kolejny raz pod wodą. Skutki silnego wiatru z sektora północnego odczuwalne są na całym wybrzeżu. Ciągłe opady deszczu i silny wiatr powodują cofanie się wody z zalewu. Sytuacja w mieście jest coraz gorsza. Kilka ulic jest już pod wodą. Nad akcją czuwają straż pożarna, policja i wojsko, a także Sztab Zarządzania Kryzysowego. Niestety akcja przeciwpowodziowa rozpoczęła się zbyt późno. Woda wzbiera, zalewana jest nie tylko jedna ulica.

Zalane ulice Elbląga / Fot. dodekRzeka zaczyna wylewać już wzdłuż ul. Radomskiej. Pod wodą znalazł się także częściowo camping przy ul. Panieńskiej. Strażacy walczą teraz o to, aby nie zostały zalane budynki. Niestety prognozy nie są zbyt optymistyczne - nadal będzie wiać i padać. Najprawdopodobniej pogoda nie poprawi się do soboty. Porywy wiatru będą miały prędkość 65-75 km/h, a w porywach nawet 110 km/h. Gwałtownym porywom wiatru będą towarzyszyły intensywne przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. Przez kilkadziesiąt minut nieprzejezdna była ulica Grunwaldzka, na którą spadł konar drzewa. Złe warunki stwarzają niebezpieczeństwo dla zmotoryzowanych i pieszych.

Prezydent ogłosił alarm. Przynajmniej do północy obowiązywać będzie najwyższy, trzeci stopień zagrożenia silnym wiatrem na terenie powiatu elbląskiego.

Budowanie wałów. / Fot. dodekZespół Zarządzania Kryzysowego podczas posiedzenia podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców Wyspy Nowakowskiej. Punkt zborny ewakuowanych osób to Szkoła w Nowakowie, w następnej kolejności - szkoła w Gronowie Górnym.

W mieście Elbląg, służby mundurowe starają się umacniać wały w miejscach, gdzie możliwe jest dostanie się wody. Zabezpieczone są m.in. ulica Warszawska, Grochowska, Panieńska oraz Bulwar Zygmunta Augusta. Wojsko na tych ulicach buduje zapory. W Raczkach Elbląskich część mieszkańców pozbawiona została wody pitnej, istnieje obawa, że przerwany zostanie wał...
Prognozy pogody są bardzo niekorzystne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Sytuacja w mieście unormowała się.
Rozpoczęto wielkie sprzątanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezydent Elbląga odwołał alarm.Poziom wód o godzinie 10.00 wynosił 5,59,ył niższy niż o 31 cm niż w dniu jego ogłoszenia.Wiatr osłabł i zmienił kierunek co spowoduje opadanie wody w rzekach. Działania służb skupione są na wypompowywaniu wody z zalanych mieszkań, piwnic, zakładów produkcyjnych i szacowaniu strat. Rozpoczęły się sprzątania zalanych ulic i porządkowania terenów.Nadal z ruchu drogowego wyłączona jest łącznica z Trasy Unii Europejskiej do ul. Radomskiej, część Bulwaru Zygmunta Augusta, ul. Panieńskiej i Wapiennej. Na ul. Stawidłowej, Radomskiej i Grochowskiej (pomiędzy ul. Strażniczą a łącznikiem z płyt betonowych w kierunku ul. Warszawskiej) oraz Freta został ograniczony tonaż pojazdów do 3,5 tony.
UWAGA!!!
Tej nocy w Elblągu i okolicach będzie bardzo ślisko.Spodziewane są przymrozki.Temperatura spadnie poniżej zera. Przewidywany spadek temperatury od 0°C do -2°C. Spowoduje to zamarzanie mokrych powierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzenie. Na drogach będzie bardzo niebezpiecznie.
Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności, przede wszystkim nocą oraz nad ranem. Drogi mogą wydawać się bezpieczne, jednak na ich powierzchni zdradliwa i niebezpieczna cienka warstwa lodu może doprowadzić do tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś do połódnia stan wody 6,04,sytuacja się stabilizuje.Działania sztabu kryzysowego skupione będą na łagodzeniu skutków i wypompowywaniu wody z zalanych mieszkań, piwnic, zakładów produkcyjnych.Nadal jednak utrzymywany jest w mieście stan pogotowia powodziowego i na bieżąco monitorowany jest stan rzeki Elbląg.Ulice Radomska, Panieńska, Bulwar Zygmunta Augusta nadal są zamknięte.Wielu mieszkańców w dalszym ciągu pozbawieni są energii.W mieście w akcji uczestniczyło 120 strażaków z całego województwa, kilkadziesiąt osób z firm komunalnych, uruchomionych zostało 120 żołnierzy 16 PDZ .Wykorzystano również wsparcie i ciężki sprzęt 14 Batalionu Remontu Lotnisk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

UWAGA!!!!
Meteorolodzy ostrzegają przed sztormem na Bałtyku. Siła wiatru może sięgać nawet 10 stopni w skali Beauforta.
Gwałtownym porywom wiatru będą towarzyszyły intensywne, przelotne opady deszczu - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia prędkość wiatru to 65-75 km/h, w porywach 100-110 km/h, w strefie nadmorskiej 75-90 km, w porywach 110 do 130 km/h. Fale mogą sięgać wysokości kilku metrów.
Na Mazurach 1,5 tys. gospodarstw domowych nie ma prądu

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dalszym ciągu zamknięty jest dojazd na wyspę Nowakowską.Do póżnych godzin nocnych ewakuowano ok 200 osób.Z części podtopionych elbląskich ulic woda już odpłynęła.Z powodu powalonych drzew i podtopień droga do Suchacza nadal zamknięta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sytuacja powodziowa w Elblągu oraz w Batorowie na Wyspie Nowakowskiej powoli stabilizuje się . Z Wyspy Nowakowskiej oraz z dwóch ulic w Elblągu ewakuowano wczoraj 181 osób.Poziom wody w rzece Elbląg obniża się. Rano ma wiać wiatr o prędkościach od 55 do 70 kilometrów, w porywach do 90 km/h.Prognozy zapowiadają słabnięcie wiatru.Pogoda do niedzieli prawdopodobnie nie zmieni się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadchodząca noc dla mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego powinna być o wiele spokojniejsza.Jednak niebezpieczeństwo nie minęło.W nocy i rano ma wiać wiatr o prędkościach od 55 do 70 kilometrów, w porywach do 90 km/h.
Prognozy zapowiadają słabnięcie wiatru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.