Facebook Google+ Twitter

Kolejny rewelacyjny występ zawodników z Ornety!

29 września 2009 r. w Olsztynie odbyły się finały mistrzostw województwa warmińsko - mazurskiego w wielobojach lekkoatletycznych. Ornetę reprezentowały dwie szkoły Gimnazjum nr 2 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

Podium mistrzostw województwa - Gimnazja. / Fot. Piotr WoźniakPogoda nie sprzyjała, złe warunki meteorologiczne nie pozwoliły zawodnikom na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, przenikliwe zimno oraz porywisty wiatr przeszkadzały, szczególnie w sprincie. Zła aura nie wpłynęła jednak znacząco na miejsca, faworyci zgodnie z oczekiwaniami dominowali.

W zespole ZSO Orneta wystąpili: Michał Nędzi, Łukasz Lamparski, Paweł Fridrych oraz Piotr Woźniak, zawodnicy w tej kolejności pobiegli sztafetę 4x100, była to pierwsza konkurencja, którą wygrali, z wynikiem 47,37. Następnie każdy z czwórki zawodników zajmował się swoją konkurencją. Jako pierwszy zmagania rozpoczął Piotr Woźniak, który wygrał bieg na 100m osiągając najlepszy rezultat w sezonie 11,74, biegnąc pod znaczny wiatr.

Następnym ważnym ogniwem był start Michała Nędzi na dystansie 800m. Przed startem naszego zawodnika wszyscy mięli obawy jak się zaprezentuje, lecz nerwy były nieuzasadnione. Michał zaprezentował się rewelacyjnie, pobił rekord życiowy, który teraz wynosi 2,12,26, wynik ten dał mu 3 miejsce. ZSO Orneta prowadziło, lecz reprezentanci LO Pasłęk nie dawali za wygraną. Po dystansie 800m przyszedł czas na pchnięcie kulą (6kg), gdzie reprezentował nas Paweł Fridrych.

Ciążyła na nim presja wyniku - aby spokojnie wygrać zawodnicy ZSO Orneta potrzebowali jak najlepszego wyniku. Po zaciętej walce z rywalami Paweł ostatecznie wygrał i uzyskał bardzo dobry rezultat, mianowicie 12,26, wynik ten pozwolił nam odetchnąć z ulgą i odskoczyć rywalom na kilkanaście punktów. Dopełnić formalności miał Łukasz Lamparski, faworyt w konkurencji skoku w dal. Już w pierwszej próbie Łukasz uzyskał wynik który dał mu wygraną (6,02), potwierdzając w ten sposób dominacje ZSO Orneta w województwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.