Facebook Google+ Twitter

Kolejny rządowy spot za blisko 8,5 miliona złotych

Rząd Donalda Tuska planuje nowy spot, który będzie pokazywał sukcesy transformacji w ciągu ostatnich 25 lat. Jak dowiedział się RMF, jego produkcja i emisja ma kosztować blisko 8, 5 miliona złotych.

 / Fot. Karolina Misztal/PolskapresseJak donosi rmf.fm, "8 milionów 400 tysięcy złotych trafi do jednej z agencji reklamowych i do zagranicznych mediów, w których będzie pokazywana reklamówka. To pieniądze, które udało się zaoszczędzić na kosztach przygotowania i obsługi polskiej prezydencji w Unii Europejskiej".

Wykonawca spotu nie jest jeszcze znany - ma zostać wyłoniony w konkursie. W skład komisji, która zdecyduje kto zajmie się jego przygotowaniem wchodzą przedstawiciele ministerstw: Spraw Zagranicznych, Gospodarki, Kultury, Rolnictwa, Sportu i Turystyki. W Radzie Promocji Polski są także przedstawiciele prezydenta i branży reklamowej.

Kilka dni temu, podczas konferencji prasowej, Donald Tusk zaprezentował spot promujący 10 - lecie Polski w Unii Europejskiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kancelarię premiera, koszt produkcji i emisji filmu wyniósł ponad 7 133 126,50 złotych, a koszt zakupu czasu antenowego to 6 210 283,33 złotych. Sprawie ma przyjrzeć się Najwyższa Izba Kontroli, która sprawdzi rządowy przetarg na klip promujący 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Donald Tusk uważa, że warto pokazywać jak członkostwo w UE zmieniło Polskę. Dodał również, że to Bruksela zmusza rząd do pokazywania, jak unijne pieniądze zmieniły Polskę i dlatego każdego roku ta sama kwota wydawana jest na promocję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To pikuś. Z gospodarki Polski za rządów PO wyparowały setki miliardów , przez kompletny brak umiejętności lub świadome działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.