Facebook Google+ Twitter

Kolejny sądowy proces Nergala. Czy znieważył Jana Pawła II?

Jak podaje internetowy portal "Gazeta.pl Trójmiasto" wokalistę zespołu Behemot czeka kolejny proces przed gdańskim sądem. Oskarżycielem jest Ryszard Nowak - przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami z Jeleniej Góry.

Nergal musi przygotować się na kolejny proces / Fot. Vassil/CC 3.0Ryszard Nowak napisał w pozwie, że Nergal uraził jego uczucia religijne utworem pt. "Chwała mordercom św. Wojciecha". Utwór ukazał się 14 lat temu na płycie Behemotha pt. "Pandemonic Incantations". Piosenka wciąż jest powielana oraz grana na koncertach zespołu.

Ryszarda Nowaka najbardziej uraziły słowa: "Czy ta zdradziecka bestia wciąż żyje? I nikt, nikt nie zapomni, nikt! Że już czas prócz tego powolnego, który taki zgarbiony. Niedołężny, ślepy na tronie Watykanu". Autor pozwu pisze, że tymi słowami Adam Darski znieważa błogosławionego Jana Pawła II jako głowę Kościoła Katolickiego i państwa Watykan. W tym samym utworze ma miejsce pochwała mordu na św. Wojciechu, katolickim patronie Polski. "Obraźliwy jest już sam tytuł tego utworu, bo święty zginął śmiercią męczeńską" - dodaje Ryszard Nowak.

Więcej o Nergalu tutaj

Przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami z Jeleniej Góry żąda od Nergala przeprosin, a także wpłaty 20 tysięcy złotych na konto domu dziecka w Gdyni. Warunkiem odbycia się procesu jest wpłacenie przez Nowaka kwoty 1,6 tysiąca złotych. Ryszard Nowak zapewnił "Gazetę.pl", że jest przygotowany na wszystko ponieważ ta sprawa jest dla niego bardzo ważna.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z. Dystans
  • Z. Dystans
  • 04.11.2011 16:28

Dwa artykuły o tym samym tuż obok siebie. Paranoja. Oczywiście ten lepszy - w tamtym jest błąd nawet w tytule materiału (mowa o: link )

Chyba, że obok Nergala pojawił się jeszcze jakiś Nergl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.