Facebook Google+ Twitter

Kolejny semestr na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Radziejowie

W dniu 17 października 2013 roku spotkaliśmy się w gościnnych progach Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie, aby w jego świetlicy w podniosłej atmosferze uczestniczyć w inauguracji Roku Akademickiego 2013/2014.

Stanowimy grupę wspaniałych przyjaciół. Zajmując się różnorodną tematyką w zależności od zainteresowań. Umożliwia nam to od lat uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jan Jaworski / Fot. Karol SzmagalskiUroczystość w imieniu Rady Słuchaczy otworzył jej Przewodniczący Jan Jaworski, który w serdecznych słowach powitał przybyłych licznych gości . A zwłaszcza reprezentacje WSEH we Włocławku na czele z prof. nzw. dr hab. Stanisławem Kunikowskim Rektorem WSEH we Włocławku, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Radziejowie z Henrykiem Gapińskim Starostą Powiatu, Zarząd Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSHE we Włocławku z Prezesem Zarządu - Jerzym Nowackim z Włocławka, dr Marka Szuszmana Wójta gminy Radziejów i innych gości.

Przemawia Jan Jaworski / Fot. Karol SzmagalskiNastępnie sprawozdanie z działalności za okres 2012/2013 złożył Jan Jaworski, który wskazał na doskonale układającą się współpracę zarówno z władzami uczelni we Włocławku jak i władzami miejscowymi oraz wieloma instytucjami : Starostwem Powiatowym, MPBP, ZSM, Szkołą Muzyczną i innymi. To dzięki tej współpracy i zaangażowaniu słuchaczy nasz Uniwersytet uzyskał takie wyniki i na trwałe wrósł w pejzaż naszego powiatu i nie tylko.

Doniosłym akcentem uroczystości były wystąpienia zaproszonych gości, którzy w swoich wystąpieniach: Stanisław Kunikowski, Jerzy Nowacki, Henryk Gapiński i inni podkreślali role i znaczenie dla miejscowego środowiska naszego Uniwersytetu.Przemawia Stanisław Kunikowski / Fot. Karol Szmagalski
Wręczenie indeksu / Fot. Karol SzmagalskiPodczas inauguracji wręczono indeksy nowym studentom.

Kronika / Fot. Karol SzmagalskiKronika / Fot. Karol SzmagalskiNastąpiło uroczyste przekazanie kroniki Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddz. W Radziejowie prowadzonej przez Mirosławę i Szymona Szynkowskich.

Album fotek

Zespół / Fot. Karol SzmagalskiGrupa członków Uniwersytetu zaprezentowała spektakl słowno – muzyczny , zawierający zarówno piosenki jak i wiersze. Było to premierowe wystąpienie przed naszymi słuchaczami i gośćmi. ( Zaprezentowano ten spektakl na spotkaniu w dniu 10 października 2013 roku w Lipnie w programie Radziejów dla Lipna "Gratulacje i życzenia").Grupa w stylowych kapeluszach i chustkach / Fot. Karol Szmagalski Przy kawie, herbacie i cieście upieczonym przez niektóre uczestniczki odbywała się ożywiona dyskusja między uczestnikami uroczystości.

Na tym zakończono niezwykle udane spotkanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.