Facebook Google+ Twitter

Kolejny skorumpowany lekarz zatrzymany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-14 13:25

Dzięki współpracy stołecznych policjantów i żandarmów udało się zatrzymać skorumpowanego lekarza z wojskowej komisji lekarskiej. Medyk przyjmował łapówki w zamian za wystawianie pozytywnych orzeczeń o przydatności do służby wojskowej.

Funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego lekarza na gorącym uczynku, gdy przyjmował dwa i pół tysiąca złotych za wydanie fałszywego orzeczenia. Teraz sprawę bada prokuratura.

Z informacji zebranych w trakcie prowadzonego postępowania wynika, że lekarz, pułkownik w stanie spoczynku, był członkiem Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej w Warszawie i właśnie podczas wykonywania swojej pracy przyjmował od żołnierzy służby zasadniczej łapówki w zamian za wydanie pozytywnego orzeczenia o przydatności do służby wojskowej.

Podczas przeszukania mieszkania lekarza policjanci znaleźli 180 tysięcy złotych, pochodzące prawdopodobnie z przyjmowanych łapówek. Na posesji stały też dwa auta o wartości ponad stu tysięcy złotych. Wszystko zostało zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.