Facebook Google+ Twitter

Kolejny sondaż. PiS grubo wyprzedza Platformę!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-06 13:50

5 października TNS Polska opublikował sondaż, w którym PiS wyprzedza PO. Dla wielu było to zastanawiające. Sugerowali: poczekajmy na wyniki innych sondaży. 6 października Center Of Researd POLAND opublikował sondaż, w którym PiS również wyprzedza PO.

Sonda

Na kogo oddasz swój głos?

Donald Tusk i premier Słowacji. / Fot. EPA/STRINGERWczorajszy sondaż TNS Polska dla "Forum" pokazał pierwszy od raz od lat zwycięstwo PiS na Platformą Obywatelską. Dziś Center Of Researd POLAND opublikował najnowszy sondaż, w który również PiS wyprzedza Platformę.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 32 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską zaledwie 28 proc. Tym samy notowania PiS poprawiły się o 2 pkt. proc., a dla PO spadły o 3 pkt. proc.

Do Sejmu weszliby jeszcze: SLD z 10 proc., Ruch Palikota z 5 proc. i PSL z 5 proc. Poparcie dla SLD wzrosło o 2 pkt. proc., dla RP poprawiło się o 1 pkt. proc., a dla PSL spadło o 1 pkt. proc.

Poza parlamentem znalazłyby się: Solidarna Polska (3 proc.), PJN (2 proc.), Nowa Prawica (1 proc.). Głos na inne partie chciało oddać 2 proc. badanych, a 12 proc. nie wiedziało, którą partię poprzeć.

Warto zauważyć, iż wyniki sondaży są różne. W TNS PiS ma 39 proc., a w COR POLAND 32 proc. Spowodowane jest to inną metodologią badań oraz tym, że TNS Polska przeprowadzał badania tylko na grupie zdecydowanych, w COR POLAND uwzględnione są też osoby niezdecydowane.

Sondaż przeprowadzony został przez Center of researd POLAND w dniach 2-5 października 2012 metodą wywiadu face-to-face na reprezentatywnej próbie 1068 dorosłych Polaków. Błąd oszacowania wynosi 2 procent.

Autor: Heniek
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

(Heniek 63)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jedna merytoryczna uwaga do sondy: jest niepełna, błędna. Nie ma odpowiedzi "na inną partię".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.